Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Röntgenen látszik a nyaki...

Röntgenen látszik a nyaki gerincprobléma? Vagy ezt hogy ismerik fel?

Figyelt kérdés

2018. okt. 4. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
csigolya törés stb látszik azon de pl.: porckorongsérv nem ahhoz legalább CT szükséges, de többnyire MRI a pontosabb diagnózishoz.
2018. okt. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A tuti: Megkérdezik, hogy fáj-e a nyakad
2018. okt. 5. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Attól függ mi a kérdés és, hogy melyik részen. Nem minden látszik, mert mondjuk egy idegi probléma már MRI diagnózis. Porckorong sérvre következtetni lehet röntgennel.
2018. okt. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A tarkómnál fáj a fejem reggel és este, mikor nem fekszem akkor ez általában elmúlik. Néha még két oldalt szokott fájni a füleim felett. Koponya mri-n voltam, de az negatív lett, vérnyomásom rendben, labor eredményem is, neurológus se talált semmit.
2018. okt. 5. 11:09
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha nem fáj a nyakad terhelésre napközben, nem sugárzik ki a válladba, karodba.

Nem fáj a nyakad, ha elfordítod, akkor biztos semmi baja.


A nyaki gerinc probléma is a csípőtől indul felfele, tehát akinek a nyaka fáj, annak lentebb is.

2018. okt. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) igazából az a helyzet, hogy elég tanácstalan vagyok, miért fáj a fejem. Elég folyadékot iszom, mint írtam több vizsgálaton voltam és semmi eredmény.
2018. okt. 5. 14:10
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nyílván sok probléma lehet a nyakaddal is, de így ahogy leírod már nem biztos, hogy azzal van.

A koponya MRI nem ad képet a nyaki csigolyákról, maximum az I-ss, II-esről.

Én a szakmában sok olyannal találkoztam, akinek a nyakával volt probléma, de a csípőjével nem, szóval én ezt az összefüggést nem igazán értem, bár nem vagyok szakember.

2018. okt. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es ezért írtam, hogy tanácstalan vagyok jelenleg
2018. okt. 5. 19:46
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Bocsi, igen, értem. Sajnos többet nem tehetsz, mint orvoshoz addig járni míg ki nem derül mi a probléma forrása.

A kérdésre a válasz az, hogy röntgenen nem látszik minden, de ha van valami ami indokolja, akkor CT vagy MRI szükséges lehet.

2018. okt. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, azt hiszem, nincs más választásom
2018. okt. 7. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!