Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Volt már valakinek haj ill....

Volt már valakinek haj ill. fejbőr atkája?

Figyelt kérdés

Pár hónapja erősen hullik a hajam, töredezik, vékonyodik. Voltam bőrgyógyásznál, ő hormonra tippelt, és ennek megfelelően írt fel ecsetelőt. Mellékhatások miatt nem merem kipróbálni, de lehet nem is kell. Elfelejtettem neki mondani hogy kora nyár elején kicsi pattanások voltak a fejbőrömön, viszketett, és néha az volt az érzésem,m, /még most is az/ mintha valami "lakó" lenne a hajamban. Mivel tetves nem vagyok /meg lett nézve/ gondoltam hajatkára. Most attól félek hogy igazam lesz /jövő héten kell visszamenni/ és valami másik sok mellékhatású kencét fog felírni. Hisz ahhoz hogy ezek a dögök kimúljanak, valami méregre van szükség. Ezért kérdezném volt-e valaki hasonló helyzetben. Köszönöm a választ.

Pánikbeteg vagyok, és ebből kifolyólag is már félek orvoshoz menni, mert minden úgy gyógyszer pánik rohamot vált ki nálam, éppen a mellékhatások miatt.


2018. okt. 5. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Keresgélj az interneten, érdekes dolgokat tudsz meg. Szőrtüsző atka állítólag az emberek 85 %-ánál kimutatható, de nem mindenkinél okoz tüneteket. Nekem is van (ffi), sőt, ahogy visszaemlékszem, már egészen fiatalon, 20 éves korom körül kezdett nagyon viszketni a fejbőröm korpásodás mellett. Hajhullást nem okozott, az csak 60 éves korom után indult meg, de ez már tényleg a korral együttjáró hormonális hatások miatt. Igazi kence vagy megoldás nincs a demodex atkára, hiába hirdetnek mindenféle csodaszert. Én alkohollal törlöm át a fejbőröm, ami 1-2 napra segít, aztán megint előjön a viszketés. Nyáron a nagy melegben enyhébbek a tünetek. Próbáltam a kénes sampont, meg a Selsun sampont, de ezek sem váltak be.
2018. okt. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Vettem én is most valami ecsetelőt a hajhullásra, mintha kicsit csökkent is volna tőle, de a viszketés az meg van. Egyszerűen rosszul vagyok /pedig még csak gyanúm van rá/attól hogy valami élősködő van a fejemben/fejemen. Mindenesetre kicsit megnyugtattál.:) Találtam én is drága kencéket rá..
2018. okt. 6. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!