Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kullancscsípés, forduljak...

Kullancscsípés, forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

Egy hete csípett meg egy méretből feltételezhetően nimfa kullancs. Kiszedés után, körömnagyságnál kicsivel nagyobb, kissé duzzadtan bőrpir jelentkezett amely azóta is viszket. A bőrpir még mindig megvan de már kisebb mint 1 köröm.

A duzzadás már csak a csípés sebére jellemző, így most kb olyan mint egy szúnyogcsípés csak körülötte még piros.

Tüneteket tekintve se ízületi panaszom, sem láz, sem egyéb amit felsorolnak, egyedül orrdugulásom van de az már a csípés előtt is jellemző volt.

Mégegy infó: pont a csípés előtt kb 4 nappal kaptam az emlékeztető oltást.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. okt. 7. 12:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem lesz baj szerintem, de ha úgy érzed vizsgáltasd ki. Kiszedés után ha van rá mód el kell tenni a kullancsot és azt is be tudják vizsgálni.
2018. okt. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amikor bennem volt kullancs, pontosan ugyanígy nézett ki a helye elég sokáig, talán hosszú hetekig. De ennek már sok éve és semmi bajom nem lett!

Máson is láttam már kullancscsípést és azok is sokáig így néztek ki, szóval ez ilyenkor természetes.

De ha az megnyugtat és még nálad van a kullancs, érdemes lehet kivizsgáltatni.

2018. okt. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!