Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anyukám pajzsmirigyén 5 kis...

Anyukám pajzsmirigyén 5 kis göböt találtak. Mi lehet? Mit javasoltok? Nem szeretne hormont szedni. Fél, hogy rákot okoz. Van más megoldás? Vagy inkább szedje?

Figyelt kérdés

2018. okt. 9. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt tegye, amit az orvosa ajánl. Ez nem kívánságműsor.
2018. okt. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha az orvos azt mondja, kell a hormon, akkor szedje!

Egyébként az a hormon nem ártalmas, sőt, nélkülözhetetlen!

Alul vagy túlműködik?

Ha alul, akkor az azt jelenti, hogy túl kevés pajzsmirigyhormont (tiroxin) termel a pajzsmirigy. Ez a hormon nélkülözhetetlen a szervezetnek, ezért mindenképpen pótolni kell a hiányzó mennyiséget, úgy, hogy beszed val valamilyen tiroxinkészítményt (pl Letrox). Ez nem rákkeltő!

Ha túlműködik, az viszont pont ennek az ellenkezője, az is nagyon súlyos gondokat okoz, ha túl sokat termel a pajzsmirigy a tiroxinból, azt is mielőbb kezelni kell!

Amit mond az orvos, azt be kell szedni, különben súlyos következmények lesznek.

2018. okt. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

...Vagy annak is lehetnek súlyos következményei, ha az ember beszedi azt, amit az orvos mond. :(

Ha az orvos LELKIISMERETESEN megvizsgálta anyukádat, teljes pajzsmirigypanelt nézetett a laborban, plusz az ultrahang is alulműködést sejtet, akkor jogos a hormontabletta.

De ha csak egy szimpla TSH-emelkedés alapján rendelt gyógyszert az orvos, a többi hormonszint és az ellenanyagszintek csekkolása nélkül, mint nekem is, az hosszú távon problémát okozhat. Nekem néhány hónap múlva iszonyatos túlműködéses tüneteim lettek...


Szóval nézzétek meg a laborleleteket, ha leírod az eredményeket, akkor tudok segíteni. Ezeket keresd:

fT3

fT4

rT3

antiTPO

antiTG

TSH


A göbök kicsit más terület, mondhatni, "függetlenek" az alul- vagy túlműködéstől. Nekem szerencsére nincsenek. De annyit tudok, hogy szövetmintát szoktak venni belőlük, azt megvizsgálva derül ki, hogy van-e rosszindulatú elváltozás, vagy nincs.

2018. okt. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amúgy nem olyan ijesztő dolog hormont szedni, én is szedek pajzsmirigyre gyógyszert, és mondhatom hogy még elég fiatal is vagyok, hogy kialakult ez nálam. Azt kell tenni, amit az orvos mond, szerintem ha már göböket találtak, nem gondolkodnék más lehetőségen.
2018. okt. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Hálásan köszönöm a sok segìtsèget. Pmirigy alulműködèse van. Èvek óta. Göbök. A nyaka szerencsère nem dagadt vagy vastag.
2018. okt. 9. 23:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ha alulműködik, arra mindenképpen szedni kell a pmirigyhormont! De ha évek óta van, akkor már ezidáig is szedte, nem?
2018. okt. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem szedte. Az egyik ismerősünk szerint mell tumort okoz, azért nem.
2018. okt. 10. 13:57
 8/10 A kérdező kommentje:
27 felletti tsh. Magas lipid. Hashimoto. Jodidot szedhet? Mas termèszetest ajànlanàtok?
2018. okt. 15. 15:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt válaszolok, mert ugyanezt kérdezted privátban is, itt többen látják. :)


1. A 27-es TSH valóban nagyon magas, és alulműködésre utal, de KELL a többi érték is, amiket írtam. Ha ezeket nem mérték még, akkor sürgősen kérjetek labort - házi orvos csak T3-at és T4-et tud kérni, az ellenanyagokat csak szakorvos (endokrinológus).

Szóval ha az endóra sokat kellene várni, akkor inkább kérjen anyukád beutalót a házi orvostól, az ellenanyagokat meg méresse privátban mielőbb, darabonként 2 ezer forint a CentrumLabnál.

2. Hashimoto-nál tilos a jód, mert erősítheti a gyulladást. Csak akkor indokolt, ha a vérben a jódszint túl alacsony - de ezt sem nagyon szokták mérni. (Privátban 4 ezer körül van.)

Tehát mellőzendő a jódozott só, a tengeri halak és minden egyéb magas jódtartalmú étel.

Én Himalája-sót használok, ez sok szempontból kiváló - van benne jód is, de nem sok.

A napi ajánlott bevitelt (=150 mcg) SEMMIKÉPP sem szabad túllépni. Szerintem nem kell számolgatni, ha nem eszik jódosakat, akkor valószínűleg nem lépi túl.

3. A lipidhez sajnos nem értek.

4. Csak az alapokat írom le, amik okvetlenül szükségesek:

- naponta 200 mcg organikus szelén (szelenometionin), 400 mg E-vitaminnal és tetszőleges mennyiségű C-vitaminnal EGYSZERRE bevéve;

- napi 2-3000 NE D-vitamin (egész évben);

- kurkuma vagy fahéj vagy gyömbér - a legjobb kapszulában, mert nem igazán lehet minden nap ezekkel főzni...

- Omega3 zsírsav (1000-es kapszula)

Vasszintet is jó lenne méretni, Hashinál jellemző a vashiány. Ez esetben vastabletta C-vitaminnal.

A-, B- és K2 vitamin, cink és magnézium kúraszerűen - ha fennállnak bizonyos tünetek, akkor folyamatosan.


Keressétek a Facebookon Dr. Izabella Wentz oldalát, rengeteg hasznos infót lehet találni.

2018. okt. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szervusz!


Nagyon köszönöm a sok és részletes segítséget.


Refluxos és nagyon érzékeny a gyomra. Melyik és mennyi vitamin nem terheli meg? Ezt hogyan védhetjük ki?


Mégegyszer nagyon köszönöm!

2018. okt. 15. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!