Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Náthás vagyok, meg fogok...

Náthás vagyok, meg fogok őrülni. Mit csináljak? SOS!

Figyelt kérdés

20/F


Náthás vagyok. Be van dugulva az orrom, alig tudok lélegezni. Ki vagyok tisztára idegileg. Bevettem máma 2x paralent. Bevehetek estére is lefekvés előtt?


Az algifen csepp az nem jobb mint a paralen? Pánikban vagyok esve. Kérlek segítsetek.


Köszi.


2018. okt. 13. 21:47
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:

A paracetamol nekem sose használt.

Az Algopyirn megfelelőjét vedd be.

Csöppentettél már az orrodba?

2018. okt. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:

Rhinospray plusz orrspray, az a legjobb! Ma már késő beszerezni, de mindig legyen otthon.

Kifújod a nózit, előbb egyik oldal, aztán a másik, nem egyszerre! Aztán fujsz kettőt az orrsprayből egyikbe is, másikba is, miközben a szabadon lévő orrnyílást befogod, és felszippantod a szert. 5-10 perc pihi, ez alatt hat a szer, majd újra kifújod az orrod alaposan, ekkor már szelelnie kell. Ha nincs bedugulva az orrod, a füled sem fog. Reggelig nyugodtan fogsz tudni aludni.

2018. okt. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
Nem vagy te allergiás a paracetamolra?
2018. okt. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

22:28: Igen.

22:29: mi az a paracetamol?

2018. okt. 13. 22:32
 15/42 anonim ***** válasza:

Szia!


Utána próbáltam nézni ennek az Algifen - Paralen dolognak. Pocsék a netem, de amit kiadott az csupa cseh nyelvű oldal. Nem tudtam már egyik linkre se rámenni.


Szóval mivel itt többségiben kis hazánkból firkálgatunk, ezért ajánlgatjuk azokat a gyógyszereket, amiket MI ismerünk: Novorin (mindegy, hogy gyerek, vagy felnőtt, mert mindkettő használ) orrcsepp és Algopyrin tbl. Az Algopyrin noramidazophen tartalmú láz és fájdalom csillapító. Általában az ilyen gyógyszerekből 24 óra alatt 4 óránként vehető be összesen 4 tbl. Ezért is írták azt, hogy mit ír a gyógyszer papírja.


Orr eldugulásra hasznos az orrcsepp, de csak akkor, ha nincs túladagolva, mert érszűkítőt tartalmaz, de egy idő után megfordul a hatása. Ilyenkor segíthet a melegítés. Ennek hatására megindulhat a váladék az orrból. Nem véletlen javasolják a náthásoknak a forró italokat. Egy bögre ihatóan meleg tea csodákra képes. DE hatásosabb, ha tudsz bele tenni mézet, és citrom karikákat. Viszont a forró italban a hatóanyaguk elvész. A mézben van természetes antibiotikum, a citrom remek C vitamin forrás, de sosem szabad forró vízbe tenni őket! Csak iható, meleg teába. A folyadék bevitel amúgy is fontos ilyenkor. Ha van otthon C vitaminod, akkor abból vehetsz be 500 - 1000 mg-nyi hatóanyagút is egyszerre. Ilyenkor kifejezetten segít. Ha emellett veszel be egy szem láz és fájdalom csillapítót, az hasznos lehet.


A füled akkor dugul el, ha rosszul fújod az orrod. nem egyszerre kell a két orrlyukat, hanem felváltva. Ha mégis bedugulna a füled, akkor sem kell pánikolni. Egy zokniba tölteni kell sót, és megmelegíteni (radiátoron, mikróban stb), és ezt a meleg sóval töltött zoknit kell a füledre tenni.

Ha fájna netán a torkod, akkor a sós vizes gargalizálás szintén használhat.


Egyébként ha az a Paralen Paracetamol tartalmú, akkor ma még 2 szemet bevehetsz, feltételezve, hogy felnőtt vagy már, illetve elmúltál 14 éves.

Az Algifent sem ismerem, de ha hatóanyagot írsz, leolvasva a dobozról, akkor esetleg tudok segíteni.

28 évet dolgoztam beteg gyerekek ápolásával.

Ha kérdésed van és tudok válaszolni, akkor megteszem.

Jobbulást! :)

2018. okt. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
Hát a Paralen, azt írja a 10-es válaszoló, hogy az paracetamolt tartalmaz.
2018. okt. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
22:35: köszi a választ és a segítséget. Máma bevettem 12;30, 17:30 kor panadolt, most lefekvés előtt is bevehetek panadolt?
2018. okt. 13. 22:39
 18/42 anonim ***** válasza:

De cukor! Imádom, amikor egy pasi náthás! A férfi nátha tipikus esete...😁

Olyan kis esetlenek tudnak lenni! 😉

(Ne felejtsd el Dezsőke, Rhinospray plusz!)

2018. okt. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
22:38: miért lennék allergiás a paracetamolra? Nem érzem ezt
2018. okt. 13. 22:41
 20/42 anonim ***** válasza:

Össze-vissza szedsz mindent!

Azt az Algifent vedd már be!

2018. okt. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!