Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért van még mindig az a...

Miért van még mindig az a tévhit, hogy aceton csak a folyadékhiány miatt lehet a szervezetben?

Figyelt kérdés

Itt fekszem a gyerekemmel a kórházban hányás-hasmenés vírussal. Kapja az infúziót - cukormenteset - és nézik a. Izeletet. A gyerek napok óta nem eszik. Kérdezem, hogy miért nem kap cukros folyadékot?? A válasz, mert így mondták! Nem vagyok orvos, de némi fogalmam van az emberi szervezetről.


Testépítek és csináltam ketogén diétát, aminek alapja a szénhidrát

megvonása. A diéta elkezdése után idővel a glükóz teljesen kiürül a testből. A ketózisb kerülést vizelettel lehet ellenőrizni. Tehát, ha kiürült, aceton jelenik meg a vizeletben. Szerintem ugyanez van a kiszáradt gyerekemnél is, mivel nem tud enni és csak vizet kap. Akkor miért nem cukros infúziót kötnek be neki??? Igaz abban ks csak minimális a cukor 500ml/25g, de akkor is!



2018. okt. 14. 10:21
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!