Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sohasem volt ekcémám, hirtelen...

Sohasem volt ekcémám, hirtelen ekcémás lettem, vajon mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
40+ éves nő vagyok, ugyan száraz és érzékeny bőrű voltam mindig, de sohasem volt ekcémám. Nemrég megjelent egy kis foltocska a fülemen, majd pár nap után elmúlt, utána viszont megjelent a nyakamon egy nagyobb foltban. Nem is külsőleg zavar, ahogy képzeltem korábban az ekcémát, hanem elég kellemetlen érzés. Mire gyanakodjak? Étrend, tusfürdő, öblítő, valamilyen betegség, nem tudom mi cukor, pajzsmirigy bármi. Tapasztaltabbak véleménye érdekelne.

2018. okt. 22. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ekcéma ismeretlen eredetű betegség, senki nem tudja mitől van. Ez ilyen, egyszer csak lesz.
2018. okt. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek lisztérzékenység miatt vagy inkább azzal egy időben jött ki.

Hülye dolog most ez, de a macskám is ekcémás kiütést kapott, valószínű hogy táplálék allergia.

Én csináltatnék egy teljes allergia tesztet, teljes kivizsgálást ételintoleranciára vagy nem tudom, nem nyugodnék bele...

Használj natúr kozmetikumokat, tisztálkodó szereket, otthoni tisztításhiz, mosáshoz is ilyen alternatívákat keress. Műszálas helyett pamut ruha. Aztán ha nem enyhül, múlik, akkor "belső" eredetű

2018. okt. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
utolsóval értek egyet.
2018. okt. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nálam kiderült, és el is múlt. Öblítőt váltottam, és onnantól kezdve lett. Visszacseréltem.. el is múlt.
2020. júl. 19. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!