Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi bajom lehet?

Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

4 hónapja fennálló, olykor erősödő, olykor enyhülő folyamatos fájdalmaim vannak.


21 éves fiú vagyok.


Tünetek:

-fejfájás, szédülés, émelygés, hányinger, gyengeség

-arcomon múlni nem akaró bőrvörösség( rosacea), perioralis dermatitis

-hajhullás, hajritkulás

-combom közötti hajlatban kb 2 hónapja gombának diagnosztizált, folyamatosan viszkető bőrbetegség

-makkomon is gombát diagnosztizáltak (itt kinézetileg eltűnt, de azóta is viszket, hámlik, érdes vörösödik)

-erőfeszítésre azonnal fokozódik a szédülés, fejfájás, rossz közérzet

-fáradékonyság, remegés, hideg végtagok

-hasfájás, jobb oldalt lent nyilal a hasam, szúr, ég.

-szivem is szokott szúrni

-végtagfájdalom, csuklófájdalom térdfájdalom, csontfájdalom

-végbelemnél szinte minden székletürítéskor vérzés (pár éve aranyéer gyűrűzésem volt, abból maradt vissza kis bőrlebeny ami mindig felszakad, fáj vérzik)

-jobb herém gyakran fáj ( 5 mm es ciszta, urológus szerint nincsen vele teendő)

-rohamokban jelentkező egész testen jelentkező viszketés, olyan mintha égő gyufákat nyomnának hozzám ( ez 2 napja volt először, negyed óra múlva elmúlt)

-gyakran indokolatlanul melegem van, égő erzés van a fejemben


A 4 hónap alatt számos vizsgálatom volt:

-natív koponya ct

- vérkép

-ekg

-neurológiai vizsgálat

-szemészeti vizsgálat

- fül orr gégészeti

-kontrasztos koponya ct

-nyaki erek ultrahangos vizsgálata

-csontkovács, legalább 6 féle masszőr és gyógymasszőr

-3 féle pszichológus, pszichiáter

-laborvizsgákatok: Lyme kór, pajzsmirigy, hasnyálmirigy, cölikália, hisztamin intolerancia

-gyulladás kimutatására vérkép

-urológus, bőrgyógyász vizsgálta a makkom

-nemi betegségek szűrése vérből és vizeletből

-arcomat bőrgyógyász vizsgálta


ezek közül mind negatív, fájdalmaimra magyarázatot nem ad...

pszichés okot mondják, azonban néhány alkalom után abbahagytam a pszichológushoz, pszichiáterhez és pszichoterapeutához való járást, mivel semmi javulást nem éreztem, a gyógyszerektől amiket felírtak még rosszabbul lettem. illetve 15 ezer körül volt 45 perc náluk


a 4 hónap alatt legalább fél millió forintom elment a vizsgálatokra, mindenki elfordult tőlem, bolondnak gondolnak, hogy megőrültem.


Nincsen munkám, mivel fel kellet mondanom mert nem bírtam tovább a folyamatos fájadalmaim miatt.


Azóta alig merek kimozdulni itthonról, mivel már mindekitől rettegek, rettegk az orvosoktól, számtalanszor bunkók és érdektelenek, lekicsinylőek voltak velem, a szeretteimet az őrülebe kergetem, már ők sem igazaán hiszik el hogy téényleg folyamatosan rosszul vagyok...


Nagyon rossz így élni. Gyakran öngyilkosságot fontolgatok. nem akarok így élni, semmi értelme az életemnek. 21 évesen ez egy rémálom.

felszedtem vagy 25 kilót mivel a kajálásba menekülök, úgy erzem csak ez ad örömöt már. utálom magam úgy ahogy vagyok.


Nagyon kérem aki tud bármi javaslatot, segítséget, írjon. Akár privátban is.


Legalább ez a 4 hónapja tartó rosszullét múlna el, az okát legalább ha tudnám és elkezdhetném kezeltetni magam már boldogabb tudnék lenni.


fybromialgiára gyanakszom még azonban nem tudom azt hogyan diagnosztizáják?


Milyen orvost kereshetnék még fel?



2018. okt. 25. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
már csak allergia vizsgálatod nem volt. a hisztamin és a liszt-glutén allergián kívül még lehet más ételallergiád is,vagy bármilyen más nem feltétlen ételhez kapcsolódó. a kiütések és a viszketés eléggé allergiára utaló jelek. főleg hogy írod hogy folyamatosan eszel. és elég sok tüneted utalhat allergiára. én a helyedben még elmennék egy allergia vizsgálatra veszíteni nem veszíthetsz.
2018. okt. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmi alapja a fibromyalgiának és az allergiának se, egy csomó tüneted nem erre utal. Ellenben nagy kár volt pár ülés után otthagyni a pszichiátert. Az nem csoda orvos, kell idő, hogy rendbe hozzon. Öngyilkosság? Tudod hányan küzdenek ezeknél komolyabb bajokkal és nem akarják eldobni az életüket? Majd 4 éve élek krónikus bajjal, de nem adnám. Viszont anno a fejfájásomon segített egy pszichiáter, pedig nekem is minden leletem negatív volt.
2018. okt. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Az allaergiavizsgálatot honnan hogyan lehet kerni? Meg mire? Verkepbol volt olyan hogy 20 allergen etelre neztek de az kb. 2 eve volt es akkor meg nem volt ennyi bajom.


2-es : sajnos igen, szamtalan problemam van es tenyleg teljesen ki vagyok nem vagyok kepes dolgozni sem, ha valaki kicsit bunkobb velem azonnal leblokkolok es keptelen vagyok magam tultenni rajta.


A fizikai fajdalmaimat irtam itt le.

Azonban szamos maganeleti sokk es trauma ert az utobbi idoben amik szinten nem segitenek.

2018. okt. 29. 12:03
 4/4 A kérdező kommentje:

A hajam is rohamosan hullik es ritkul elol, ker oldalt van ket kopasz foltom ami eddig nem volt eszreveheto sem, most azonban teljesen hatrafele halad es a hajam is hullik ritka, nagyon zavaro nem tudom elviselni.

A makkom felulete meg amiota a sok kremmel kezeltem a gomba miatt , erdes lett sokszor viszket, hamlik, es kijon rajta azota is egy egy piros potty.



Mi a fene van velem??? Valami fel nem fedett ritka betegseg? Autoimmum betegseg? Vagy lehetseges hogy minden egyes problemamat a stressz okozza?


Nagyon kerem valaki segitsen, mar kifogytam az otletekbol hogy hova fordulhatnek...

2018. okt. 29. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!