Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez valami komoly szívbetegség...

Ez valami komoly szívbetegség vagy csak beképzelem?

Figyelt kérdés
Szóval nagyjából 7 hónapja kezdődött elején nehézlégzéssel, azután szúrni kezdett bal oldalt és középen a mellkasom sokszor nyomó érzéssel most meg már olyan mintha kihagyna a szívem sőt inkább mintha leállna ilyenkor köhögnöm kell levegőt venni sem merek séta közben és fekvésnél is előjön most is ezt érzem. (Olyan 5 hónapja voltam EKG-n és ultrahangon) akkor nem mutatott ki semmit bár akkor még nem volt ilyen rossz 19/f most is szeretnék elmenni de azt mondták csak sokkal későbbre tudnak időpontot adni. Én viszont attol félek hogy már a holnap fel sem kelek. Mit csináljak?(19/f)

2018. okt. 26. 22:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha veszem a levegőt nyom is a mellékasomnál.És amikor kihagy vagy leáll nem tudom megszédülök és utána ver tovább néha kicsit gyorsabban.
2018. okt. 26. 22:09
 2/6 anonim válasza:
Nekem pánikrohamnak tűnik, annak vannak ilyesmi tünetei. Szóval úgy érzed mindjárt meghalsz, de semmi bajod. De azért menj el a háziorvoshoz, a biztonság kedvéért
2018. okt. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Remélem is hogy az,de a pánikroham az nem csak bizonyos időkben jön nálam ez ilyen egész napos és minden nap .:(
2018. okt. 26. 22:39
 4/6 anonim ***** válasza:
A hétvégén ha rosszul vagy, akkor menj el az ügyeletre! Ott megvizsgálnak, és csinálnak EKG-t. Az kimutatja, ha baj van. Inkább menj el feleslegesen, mint hogy bajod legyen. Nappal is van ügyelet, nem csak éjjel.
2018. okt. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy negatív EKG nem sokat jelent sajnos, csak annyit, hogy amikor készítették, éppen abban a pár percben nem volt semmi komoly. Az ultrahang már jobb, szervi gondot kimutat, ha van.

Kellene 24 vagy 48 órás Holter, az jó eséllyel "elcsípi", ha van kihagyás*, ill. folyamatosan méri a pulzust.

*Igazából nincs kihagyás, csak úgy érzi az ember. Gyengébb az ütés. "Cserébe" utána egy nagyobbat szokott dobbanni, ezt is van, aki megérzi, van, aki nem.

Egy kétirányú mellkasröntgen is kellene.

Érdeklődj a környékbeli rendelőkben, hogy hol tudnának fogadni a leghamarabb. Ha budapesti vagy környékbeli vagy, akkor tudom ajánlani a kardiológiai intézetet a Haller utcában, mindenhonnan fogadnak betegeket, és kb. három hét a várakozási idő. Ott van telefonos EKG is: adnak egy kis készüléket, megmutatják, hogyan kell használni. Otthon magának csinálja az ember az EKG-kat, amikor rosszul van, ill. ezen felül is kell pár darab. Aztán a felvételt telefonon keresztül kell elküldeni az intézetnek minden alkalommal, és az időszak (3-4 hét) végén az orvos kiértékeli.

2018. okt. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen van, nekem azt mondták, hogy szorongás és pánik. Valakinél a pánikbetegség nem rohamokban jön, hanem szinte állandóan, főleg ha direkt figyeled is, hogy mikor fog jönni. Én ilyenkor el szoktam terelni a figyelmemet valamivel, ki kell tapasztalni, hogy mi segít. Nekem az segít, ha valami olyat csinálok, amihez gondolkodni kell, pl. matekpéldák, logikai feladatok stb.
2018. nov. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!