Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » H2 kilégzési teszt?

H2 kilégzési teszt?

Figyelt kérdés
Évek óta rossz szájszaggal küszködöm. Tegnap voltam béltükrözésen, egészségesek a beleim. Gyomortükrözésen se találtak problémát. Nincs fogproblémám, manduláimat kivették. H2 kilégzési tesztre megyek, kiderülhet, hogy mi okoz rossz szájszagot? Eredetileg hasfájás és hízás miatt is vizsgáltatom magam, megyek endokrinológiára is. Köszönöm előre a válaszokat! :)

2018. okt. 30. 09:44
 1/3 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni, hogy nem nőgyógyászati probléma miatt fáj a hasam, mert jobb bordaív alatt fáj, köldök mellett, kisugározva a hátamba is. Tejcukorra gyanakszom. De emiatt lehetne a rossz lehelet is?!
2018. okt. 30. 09:48
 2/3 anonim ***** válasza:

A panaszaid inkább epehólyag görcsre utalnak.

A rossz szájszag leggyakoribb oka a kihagyott reggeli,a dohányzás, vagy az epés panaszok miatti büfögés.

Rákereshetsz esetleg a reflux diétára is.

2018. okt. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Voltam hasi ultrahangon is, nem találtak epe gondra utaló jeleket.

Mindig reggelizem bőségesen, nem dohányzom és refluxom sincs, gyomortükrözésen kiderült, hogy jól zár a gyomorszájam. Nem büfögésnél van a rossz lehelet, hanem ez állandó sajnos. Hiába ügyelek a szájhigiéniára. 21 éves vagyok és mindig ezzel küszködtem. Kb. 5-6 éve kezdtem el kiderítetni mitől van, aztán úgy 3 éve járok magánorvosokhoz. Tehát rajta vagyok a témán, azért tart ilyen sokáig, mert kb. magamtól kellett kutatnom, hogy milyen vizsgálatokra érdemes elmenni. Én rossz emésztési problémára gondolok, ezért várok egy kis megerősítést, hogy jó úton haladok e.

2018. okt. 30. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!