Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orrpolip tényleg nem gyógyítható?

Orrpolip tényleg nem gyógyítható?

Figyelt kérdés
Nemrég műtöttek krónikus arcüreggyulladás miatti orrpolipokkal. A műtét az orvos szerint nagyon jól sikerült, mindent kivettek, ki is öblítették az arcüregeim, ami a polipok miatt nem tudott kiürülni. Ma voltam kontrollon, minden szép, de az orvos közölte, hogy gyakorlatilag egész életemben szteroidos orrspray-t kell használnom, mert a krónikus arcüreggyulladásból nem lehet meggyógyulni és a polipok újra képződhetnek. Nem tudom elhinni, hogy a műtét nem gyógyít meg és folyamatosan gyógyszert kell magamba pumpálnom. Persze még ennek ellenére is kiújulhatnak a polipok. Volt már valaki hasonló helyzetben? Tényleg nem lehet ebből még műtéttel se kigyógyulni? 30 éves vagyok, és kicsit elkeseredtem ettől.

2018. nov. 3. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
édesanyámnam ugyanez a baja, 10 eve műtötték, modt újult ki neki. de nem akarja műteni, nem zavarja annyira
2018. nov. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Édesanyád használt folyamatosan orrspray-t a műtét után, s ennek ellenére újult ki? Nekem elég komoly tüneteim voltak a műtét előtt, szóval igencsak zavarna,ha azokat újra át kellene élnem.
2018. nov. 4. 08:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen használt, de csak egy darabig. Illetve elkezdett tengeri sós vizet csepegtetni az orraba, azt mondta H az sokat segített
2018. nov. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Annyit kérdeznék még, hogy Édesanyádnak a műtét után nem szűntek meg a problémái, hanem tényleg szüksége volt az orrspray használatra? Mert én azt nem értem, ha most tényleg jól vagyok, akkor mi szükség van a folyamatos szteroidos orrsprayre??
2018. nov. 4. 15:09
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Folyamatosan nem is szabad szteroidokat használni, ez csak akkor kell, amikor problémája van.
2018. nov. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az orvosom szerint folyamatosan kell használni, hogy a polipok ne nőjjenek vissza. Ha pedig már nem tolerálom, akkor le kell cserélni másikra.
2018. nov. 5. 09:36
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szteroidtól tönkremegy a szervezeted, max 1-2 évig szabad használni.
2018. nov. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És akkor kétévente visszanő az orrpolipom??? Vagy hogy? Az orvosom szerint, ebben nagyon kicsi a dózis és az orrból felszívódik, tehát nem olyan, mint a szájon át szedett szteroid. Meg hát szteroidok között is vannak különbségek.
2018. nov. 5. 15:27
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Oké, ő az orvos, jobban tudja valószínűleg, én viszont nem hiszek ebben, én inkább valami természetes móddal próbálkoznék, de ez a te döntésed, nem akarok nagyon beleszólni.
2018. nov. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is nehezen hiszem el, hogy ez szükséges, főleg, hogy most a műtét után nagyon jól érzem magam. Ezért is tettem fel a kérdést, hogy mások hasonló helyzetben mit tettek vagy nem tettek.
2018. nov. 5. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!