Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Béta-blokkoló szedésének...

Béta-blokkoló szedésének kihagyása nagy baj lehet?

Figyelt kérdés
Mitralis prolapsus-ra szedek két éve béta-blokkolót. A kardiológus a lelkemre kötötte, hogy még véletlenül se hagyjam ki, mert problémát okozhat. Eddig sosem fordult elő ilyen, de most elutaztam otthonról, és az egyik csomagom (amiben a gyógyszer is volt) elkeveredett valahol. Nagy baj lehet belőle, ha egy hétig nem szedem? (18 éves lány vagyok, ha ez számít)
2018. nov. 4. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Még külön fel is hívta a figyelmedet az orvos a gyógyszer rendszeres szedésére. De különben, majd megtudod, ha gondod lesz. Mit lehet erre mondani. Nekem van itthon pár szem, ha erre jársz, és beugrasz, akkor szívesen adok belőle.
2018. nov. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nyilván jobban kellett volna figyelnem, de erről most nem igazán tehetek :/

Mindenesetre köszi

2018. nov. 4. 12:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, nagy baj lehet belőle!
2018. nov. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mégis micsoda?

Ha bemegyek egy itteni ügyeletre, adnak receptet?

2018. nov. 4. 12:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, de próbáld meg.
2018. nov. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Mégis micsoda?"


Nem tudom, de ha van még egy tartalék szíved, akkor valszeg semmi. De szívgyógyszert nem írnak fel játszásiból.

2018. nov. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, Magyarországon vagy? Ha igen, akkor csak annyi teendőd van, hogy holnap telefonon felhívod a háziorvosodat, és megkéred, hogy írjon fel egy dobozzal és lője fel a receptet az elektronikus térbe. Eztán a gyógyszert elvileg bármelyik gyógyszertárban ki tudod váltani, ha megmondod a gyógyszer nevét, bemutatod a TAJ kártyáday és mondod a patikusnak, hogy E-receptként van fent.


A bétablokkolót egyébként ha nem szeded ki fog ugrani a pulzusod és jó magas értékeid lehetnek.

2018. nov. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem! Angliában vagyok.

Azért köszi a tippet, holnap megpróbálkozok mindennel...

2018. nov. 4. 18:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajna Angliában nem fog működni. Akkor ki kell bírni nélküle. Kávét energiaitalt és erős teát ne igyál.
2018. nov. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!