Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Porckorongsérv műtét nélkül...

Porckorongsérv műtét nélkül sikerült valakinek helyre jönni?

Figyelt kérdés
Milyen megoldások vannak porckorongsérvre hogy legalább tünetmentes lehessek?Lábba sugárzó fájdalom van ami nem a legrosszabb de nemis kellemes ezt szeretném megszüntetni de műtetni semmiképp.
2018. nov. 4. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen.

Nekem.

Kezdődő probléma, gyógytorna alig segített.

Aztán találtam egy jó instruktort és elkezdtem kettlebellezni. Eltelt fél év, és annyira megerősödtek a gerinctartó izmok, hogy elmúlt. Minden. Az orvosom nem érti.


Egy csoporttársam már nem tudta a záróizmait szabályozni, annyira előrehaladott volt a dolog. Neki is elmúlt.


Mindennek már több éve. Az edzőt azóta sem hagytam ott. Heti 3 alkalommal megyek.

2018. nov. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Porckorongsérv egy idő után magától meggyógyul, mert a kiszakadt résznek rossz a vérellátása és magától visszafejlődik és felszívódik.

Az előző történetében a záróizmos illető egy idióta, ilyenkor maradandóan is károsodhatnak az idegek, ezért ha valakinek vagy vizelési panasza van, vagy bénulás az alsó végtagban az mindenképpen műtét. Az illetőnek rohadt nagy mázlija volt.

2018. nov. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

2

Nem volt mázlija. Orvos.

2018. nov. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%

2

Nem volt mázlija. Orvos. Tudta, hogy milyen izmot kell erősítenie. Megtette.

2018. nov. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Idősebb betegeknél a gerinctumor lehetőségét azonban ki kell zárni, mert az is okozhat hasonló tüneteket.
2018. nov. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Rohadt nagy mázlija volt. Én is orvos vagyok és hiába erősítek bármilyen izmot, ha annak megszűnik a beidegzése, mert károsodik az ideg.

Az, hogy a kolléga mit csinál a saját testével az az ő dolga, de olyat ne terjesszünk már, hogy egy vizelettartási zavarokat okozó gerincsérvet nem kell megműteni, mert valaki lehet, hogy pont emiatt fog egy életen át pelenkát hordani!

2018. nov. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Gerinctorna és ki kell próbálni a gerincnyújtó padot (denevérpad). Orvosok ugyan nem ajánlják a denevérpadot, de szerintem csak a műtét-piaci igény esetleges csökkenése miatt nem javasolják.
2018. nov. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6

Nem mondtam ilyet.

Azt mondtam, hogy ő így csinálta, mert tudta, nyilván, hogy meddig mehet el.


Az én esetem meg azt bizonyítja, hogy ezt megelőző stádiumban sem kellhet műtét, csak a kőkemény (és szakszerű) gerinc-hát edzést nem említi a protokoll senkinek. Van a kímélet meg a gyógytorna-hablaty, de az édeskevés, és ha az sem segít, azonnal műtét, ami vagy sikeres, vagy nem. És kimarad ez a kis lépés, ami hatalmas esély.

2018. nov. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6-nak....akkor lehet nálam károsodott az izom beidegzése, mert állandóan azt érzem, hogy feszül, görcsöl, nem esik jól a torna. És a fájdalmaim egyáltalán nem szünnek. Sőt...
2018. nov. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha fáj, akkor nem szabad csinálni azt, amitől fáj. Régi tévhit, hogy erőltetni kell: nem szabad.
2018. nov. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!