Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hol találhatok wesebetegek...

Hol találhatok wesebetegek számára összeállított konkrét étrendeket és ételrecepteket,50-60 gramm/nap megengedett fehérjefogyasztásra vonatkozóan?

Figyelt kérdés

Nyomtatott vagy digitális, online elérhető kiadványra lenne szükségem, amiben több napra összeállított étrend van és konkrét receptek -alapanyag mennyiségekkel- az ételek összeállításához.


Többször nekifutottam már a Googleval, de nem sikerült érdemit találnom. Sok oldalt elolvastam, de csak általánosságokat találtam arról, hogy egy vesebeteg mit ehet és mit nem. De inkább csak a fogyasztandó alapanyagokra vonatkozott. Voltunk dietetikusnál is (közellátás keretében), de konkrétumokat ott sem mondtak, csak azt, hogy mire figyeljünk, mit ehet a beteg és mit nem, stb.

Nekem egy idős családtag étrendjének kialakításához lenne szükségem erre.


Tudnátok segíteni?

Ajánlanátok kiadványokat, könyveket? Bármit.

Előre is köszönet a segítségért!



#heti étrend #wesebetegek étrendje #50-60 gramm fehérje/nap #ételreceptek wesebetegeknek #két heti étrend
2018. nov. 7. 06:47
 1/3 A kérdező kommentje:

Látszik, hogy egész nap webbel foglalkozom.

Természetesen nem wesebeteg, hanem vesebeteg.

Nem hülye vagyok, csak nagyon figyelmetlen.

2018. nov. 8. 12:55
 2/3 anonim ***** válasza:
Dietetikus tud összeàllítani étrendet. Pl. kórhàzakban van, elvileg hàziorvos irànyíthat hozzà beteget, vagy hozzàtartozót. Úgy tudom, magànrendelőkben is dolgoznak dietetikusok.
2018. nov. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. nov. 16. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!