Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Stroke utáni szövődmények?

Stroke utáni szövődmények?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma suliból hazafelé tartva összefutottam a volt angoltanárommal, akivel az iskolás éveim során nagyon közeli, már-már családias kapcsolatot sikerült kialakítani. Körülbelül 3 percet beszéltünk és mikor egymás egészségi állapotáról érdeklődtünk, megemlítette, hogy a legutóbbi találkozásunk óta volt egy stroke-ja, ami következtében (ha jól emlékszem azt mondta) teljesen vagy ha nem is, de nagy mértékben elvesztette a térlátását. Tényleg nem emlékszem pontosan, annyira lesokkolt a hír. Viszont sem előtte, sem pedig azután nem láttam rajta egyáltalán semmi stroke utáni szövődményt vagy rendellenességet miután közölte a hírt. A romlott térlátásán kívül abszolút ugyanaz az ember, mint aki a stroke előtt volt. Nyilván nem kérdeztem a részletekről, egyrészt az illedelmesség miatt, másrészt a sokk miatt, de mégis mennyi az esélye annak, hogy valóban csak a térlátására hatott ki? Azt olvastam, hogy az esetek nagy százalékában a látáskárosodás mellett részleges, vagy teljes bénultság jön létre. Sem a mozgása, sem a beszéde, sem pedig az arcmozdulatai nem árulkodtak a stroke utáni rendellenességekről. Tényeg mintha a régi lenne, szerencsére. :) A mai napig tanári állásában dolgozik (szakközépiskola), ezt abból következtettem, mert azt mondta, hogy mióta elhagytam az iskolát, nem változott ott semmi egy dolgon kívül, hogy az oda kerülő gyerekek azóta csak mégrosszabbak. :)


Ezek után a kérdésem csak annyi lenne, hogy létezhet-e az, hogy a térlátása károsodásán kívül nincs más, a stroke utáni gyakori szövődménye?


Egyébként 45 év körüli nőről van szó.


22/f



2018. nov. 8. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy az agy melyi területén volt a stroke. Nekem is van ismerösöm akinek volt és semmit nem látni rajta. Dolgozik, normális életet él. Annyit mond, hogy hamarabb elfárad agyilag. Pl több órás vezetést már nem szivesen vállal be.
2018. nov. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod! Nagyon remélem, hogy nincs nagyobb baja és nem is lesz.
2018. nov. 8. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!