Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tudnátok olyan vérnyomás...

Tudnátok olyan vérnyomás csökkentőt ajánlani, ami nem okoz székrekedést?

Figyelt kérdés
Az orvost szerintem hiába kérdezem, legalábbis az én körzeti orvosom sík hülye ehhez. Betegek tapasztalataira vagyok inkább kíváncsi. Úgy tudom, hogy nagyon sok vérnyomás csökkentő székrekedést okoz.

2018. nov. 16. 05:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik :DD inkább válts orvost.
2018. nov. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod. Széklethabitus-változást gyakorlatilag bármilyen gyógyszer tud okozni, de a vérnyomáscsökkentőkre nem igazán az ilyen mellékhatások jellemzőek. Székrekedést tipikusan vaspótlás tud például okozni, meg a rostszegény táplálkozás.


Ajánlások szerint elsőként kettős kombinációval célszerű kezdeni ACE-gátló+ Ca-csatorna blokkolóval. Ilyen szer például a perindopril+amlodipin tartalmú Covercard.

2018. nov. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ó és még valami, a beteg nem rendel! Az az orvos dolga, hogy milyen vérnyomáscsökkentőt ír fel, mert ő ért hozzá. És igen, az elsőnek igaza van, ha ennyire nem bízol az orvosodban, akkor mind a kettőtöknek jobb, ha más kezel.
2018. nov. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Perinevát szedek és utánanéztem a neten és azt írják, hogy a vérnyomáscsökkentők igenis székrekedést okoznak. Az orvosom még azt sem tudta, hogy melyik vérnyomáscsökkentő nem tartalmaz laktózt. De egyébként az ügyeleten is voltam, az ott lévő orvos sem tudta ezt megmondani. Az orvos se tudhat mindent.
2018. nov. 17. 05:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert a a laktóz az egyik leggyakoribb vivőanyag amit gyógyszerkészítésnél használnak. De a laktóz végképp nem okoz székrekedést.
2018. nov. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én meg utánanéztem az alkalmazási előiratában és a széklethabitusváltozás nem gyakori mellékhatás. Ami meg a laktózt illeti ez az egész laktóz hiszti egy hatalmas vicc. Egyrészt a laktóz hasmenést okoz olyanoknál akik nem tudják lebontani, másrészt a tabletták minimális mennyiségű laktózt tartalmaznak ha tartalmaznak. Azt meg ne akard már elvárni, hogyaz orvos a több tízezertabletta laktóztartalmát tudja fejből. A laktóz nem glutén, hogy ne lehetne kis mennyiségben fogyasztani. Itt nem a háziorvos sík hülye, hanem a beteg elvárásai irreálisak.
2018. nov. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Továbbá szerinted a beteg tudni fogja azt amit az orvos nem?
2018. nov. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó, annyiban jogos az észrevétel kedves kérdező, hogy a perineva alkalmazási előírás szerint is tényleg gyakran okoz székrekedést. A Covercard okoz "nem gyakran" ,esetleg megérné arra váltani, az ráadásul kétkomponensű is.
2018. nov. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én Tallitont kaptam, nekem ez jó.

De recept nélkül úgysem tudsz venni semmilyet.

Tehát orvos tud felírni.Az orvost meg a beteg nem irányíthatja, hogy mit írjon fel.Kivéve ha jól ismer az orvos, és tudja nem vagy tájékozatlan a betegségedben.

De még ekkor is csak kérheted, nem írna-e fel valami mást, mert ilyen tüneteket okoz nálad a gyógyszer.

Biztos váltani fog.Ha az se jó, visszamész, ír újat.

Nekem ez a 3.vérnyomáscsökkentőm, első 2 nem volt jó.Jeleztem, újat írt fel.Ez most jó.

Amúgy is minden gyógyszer mindenkinél más hatású.A szervezettől függ, hogy reagál rá.

Lehet nálad székrekedést okoz, másnál meg hasmenést, vagy más tünetet.

De ezt egy orvos nem tudhatja előre.

2018. nov. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!