Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A megfázást nem a hideg...

A megfázást nem a hideg okozza, hanem baktérium/vírus. Tehát ha kimegyek kisgatyában a hidegre, és egy helyben állok, nem lehetek beteg?

Figyelt kérdés
Csak elmélet, nem akarom kipróbálni
2018. nov. 18. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

"A vírusok, amik az influenzát is okozzák, a levegő nedvességtartalmának pici cseppjeiben utaznak. A terjedésüknek a száraz, hideg idő kedvez, mivel ilyenkor a részecskékről elpárolog a fölösleges nedvesség, és elég könnyűek lesznek ahhoz, hogy a levegőben maradjanak. Így bárki belélegezheti és továbbadhatja őket.

De a hideg nem az egyetlen ok. Ilyenkor a nyálkahártya is sokkal aktívabban működik: csorogni kezd a szemünkből a könny, az orrunkból a takony. Ideális feltételek a vírusok terjesztéséhez."

2018. nov. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó az immunrendszered semmi bajod nem lenne azonkívül, hogy kicsit átfagysz. Édesanyám tél közepén is képes kimenni hálóingben cigizni és nincs többször megfázva mint a család többi tagja.

Az északiak még lékekben is úszkálnak.

2018. nov. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
71%
Az a gond, hogy ha hideg van, akkor csökken a vérellátás, összehúzódnak az erek és az immunrendszered nem működik jól,emiatt vagy fertőzésveszélynek jobban kitéve.
2018. nov. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Hahh! Ez nagyon vicces amikor egyesek csak azért járnak a gyk-re, hogy lepontozgassanak válaszokat. Az első válasz vajon miért lett 37%-kos? Idézőjelek között van, ez egy hiteles, orvosi válasz. Nem mintha különösebben zavarna, csak kíváncsi vagyok. Persze tudom, hogy akinek az az öröme az ide járásban, hogy mindenkit lepontoz az nem írogat, de hátha :)


Röviden a válasz amit már többen is megírtak: a hidegtől magától nem leszel beteg.

2018. nov. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsó! Szerinted milyen vírusok terjednek tömegével a tizedik emeleten, ha mondjuk kiáll a kérdező kisgatyában szólóban az erkélyre. Semmilyenek. Viszont ha bemegy egy zsúfolt bevásárlóközpontba ahol plusz 23 Celsius van, már sokkal nagyobb az esélye a vírusos/bakteriális betegségekre.


A második hozzászóló válasza a helyes!

2018. nov. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Te milyen tizedik emeletről beszélsz? Hol volt a kérdésben vagy bárhol tizedik emelet említve? Meg 23 fokos bevásárlóközpontról írsz... Tök jó, hogy semmi köze a kérdéshez...

Ezzel az erővel azt is írhattad volna, hogy ha elmegy egy kórházba ahol betegek várakoznak, akkor nagyobb eséllyel betegszik meg. Ez igaz, csak sehol senki nem kérdezett ilyet.

Mint azt fent idéztem (és nem a kisujjamból szoptam ki), a vírusok és baktériumok terjedésének a száraz, hideg idő kedvez. Plusz ilyenkor a nyálkahártya is aktívabban működik ami ideális a vírusok terjedéséhez.

A kérdés a hidegre vonatkozott és a válasz is.

2018. nov. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Tehát ha kimegyek kisgatyában a hidegre, és egy helyben állok, nem lehetek beteg?"


Ezt írta a kérdező. Gondolom nem a Deák tér közepére akar kiállni, egy tüntetés közepén kis gatyában, de akkor is minimális az esély, hogy összeszedjen valamit szabad levegőn, mint egy zsúfolt, fűtött teremben. Ennyi a lényeg!

2018. nov. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pont hogy a nulla Celsius feletti időjárás kedvez a vírusok terjesztésének. Olvass mér utána, enyhe időben terjednek a vírusok, 0 Celsius alatt elpusztulnak.
2018. nov. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"#1 Tévhit: A hidegtől náthásak leszünk


Igazság: A fagyos időjárástól önmagában nem lehet megfázni – sőt! A hideg levegő arra serkenti az immunrendszert, hogy még jobban erősödjön és még több védekező mechanizmust termeljen! Kutatások bizonyították, hogy a megfázást elősegítő baktériumok 31° fok fölött támadnak – a fagypont közeli hőmérsékleteken tehát esélyük sincs. Mindezek ellenére mégis sokan leszünk náthásak, influenzásak télen. Vajon miért?


A vírusokat terjesztő bacik a meleg, fedett helyeken (osztálytermek, irodák, várakozóhelyiségek) szaporodnak, aminek a többi emberrel közösen megosztott levegő csak még jobban kedvez. A betegségek elkerülése végett tehát levegőztess gyakran és a C-vitamin-bevitelről se feledkezz meg!"


ttps://wellnesscafe.hu/wellness/2018-02/3-tevhit-amit-rosszul-tudsz-a-hideg-idorol/

2018. nov. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

"Gondolom nem a Deák tér közepére akar kiállni, egy tüntetés közepén kis gatyában" - már megint olyanokat írsz, amiről szó se volt, de mindegy, hagyjuk, legyen igazad...


Kinek mi a "hideg". Egyeseknek csak a 0 fok alatti hőmérséklet, nekem már a 10 fok is.

Ha ennyire szeretsz linkelgetni, akkor én is ajánlok neked:

[link]


Mi köze a hidegnek a megfázáshoz?

A vírusok, amelyek az influenzát is okozzák, a levegő nedvességtartalmának pici cseppjeiben utaznak. A terjedésüknek a száraz, hideg idő kedvez...

Részemről befejeztem, nem vitatkozni jöttem ide, hanem a kérdésre válaszoltam.

2018. nov. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!