Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez? Rakos vagyok?

Mi lehet ez? Rakos vagyok?

Figyelt kérdés
27 eves no vagyok, a problemam a menstruaciot kovetko kb. 6-7. nap utan kezdodott. Az arcom egyik naprol a masikra nagyon csunya lett, erosen zsirosodni kezdett a borom, majd tele lett csunya aknekkal. A honaljam levorotvaltam es nagyon csunyan begyulladt, eloszor a bal oldali majd a jobb oldali, tele lett gyulladt nyirokcsomokkal, es latszolaf gyulladt szortuszokkel. Kb 3-4 nap utan ezek elmultak, az arcom tovabbra is csunya maradt. Masnap felfedeztem a jobb honom alatt egy fajdalmatlan nagyon kemeny, mozdithato kis gobot. Ami megijesztett, hogy nem faj. Az arcborom kozben ugyanolyan csunya volt, fokozottan termelte a zsirt, kenegettem kamillas szesszel ami valamelyest enyhitette. A borom mindig is problemas volt amire duacot hasznaltam, az viszont mindig helyretette kiveve ha hormonalis oka volt az aknemnak -mensruacio elott. Ezeknek mar 2 hete, a jobb honom alatt meg mindig ott a fajdalmatlan csomo, illetve felfdeztem hogyha bizonyos eteleket eszek mostanaban a nyirokcsomoim beduzzadnak es ugy erzem magam mintha tele lenne a szervezetem mereganyaggal. Kerdesem az volna h szerintetek mii lehet az oka a fajdalmatlan kemeny csomonak? A napokban kell megjonnie, egyelore varok es bizok hatha osszefugg a menstruacioval, mellette parhuzamban csinalok egy tisztitokurat es figyelek a folyadelbevitelre mert napi fel liternel nem iszom tobbet... aztan ha ezek nem valnak be orvos :(
2018. nov. 22. 08:35
 1/9 A kérdező kommentje:
kifelejtttem, hogy a fenti tunetekkel egyidejuleg (aknes zsiros bor), volt egy inygyulladasom egy heten at gyulladt volt a bolcsessegfogam koruli iny... maskor is volt ilyen, de mellette egyeb tunet nem volt. ezek osszefugghetnek?
2018. nov. 22. 08:41
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezek közül egyik sem rákos tünet, a helyedben felkeresném elöször a háziorvost, aki vizsgálat után megfelelö szakorvoshoz tud irányítani, ha egyáltalán szükséges.

De nekem leginkább börgyógyászati problémának tünik az egész.

2018. nov. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Es a honom alatt levo fajdalmatlan csomo? Engem az aggaszt, mert az viszont rakos tunet... :( azt nem tudom h ez a sok minden kapcsolatban allhat e egymassal
2018. nov. 22. 09:26
 4/9 anonim ***** válasza:

Az lehet véletlen. De közben olvastam, hogy a fogad miatt gyulladás volt a szervezetednek, az is okozhatja az egészet.

A helyedben elmennék a háziorvoshoz, márcsak azért is, hogy megnyugodj, hogy elég ártalmatlan az egész.

2018. nov. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jól írták, ezek nem rákos betegség tünetei, hanem bőrprobléma. De akár egy gócos, gyulladt fog is okozhatja. A hónaljad alatti duzzanatokat meg az okozza, hogy vagy használsz izzadásgátlót vagy sprayt és ezek elzárják a pórusok nyílásait ahonnan az izzadság távozhatna, de nem tud. Ezek duzzadnak be,
2018. nov. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nekem is szokott a hónom alja így beduzzadni, de nekem a tusfürdőktől, szappanoktól is, ha közben borotválom.
2018. nov. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a fajdalmas gyulladt csomok nem aggasztanak mert azok valoban borotvatol lehetnek, direkt nem hasznalok azota sprayt sem, nem jott elo... egyedul az az egy darab fajdalmatlan kemeny csomo aggaszt ami 2 hete nem akar elmulni! :( mindenutt azt irjak, hogy limfoma... az inyem meg mar 2 hete meggyogyult, az nem lehet szerintem az oka
2018. nov. 22. 09:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a tpaintható fájdalmatlan csomó nem jó jel, de nem kell rögtön rákra gondolni. Orvossal meg kell nézetni, sok minden oka lehet.
2018. nov. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A csomó lehet akár egy zsírmirigy is - az sem fáj
2018. nov. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!