Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha gyerekként minden évbe...

Ha gyerekként minden évbe 4x-er volt tüdőgyuszija valakinek, mennyi az esélye ha felnőttként is megint tüdőgyulladásos lesz belehal?

Figyelt kérdés

2018. nov. 27. 00:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Elöször is igen primitív dolog a "tüdögyuszi" kifejezés használata.

Másodszor a tüdögyulladást fertözés okozza, hiába volt valakinek régebben többször (az éve négyszer kizárt dolog, nem minden köhögös megfázás tüdögyulladás), ettöl még késöbb nem kell, hogy ugyanaz a baja legyen. Emellett ma nem igazán fordul elö, hogy valaki belehal tüdögyulladásba, kivéve, ha kisgyerek, idös vagy valami egyéb ok miatt nagyon legyengült állapotban van.

2018. nov. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Akinek gyerekkorában volt egy súlyosabb pneumoniája,az könnyen együttjárhatott pleuritissel. A pleuritis következménye a hegesedés, ami nehezíti a légzést. Akinek már eleve heges a tüdeje, sokkal rosszabbul éli meg a légúti fertőzéseket. Nem feltétlenül fokozza ez magában a hajlamot a tüdőgyulladásra, de a sima bronchitist is borzalmasan kellemetlenné és elhúzódóvá teszi. Betegségtől legyengült szervezeter pedig könnyen megtámadhat vírus vagy baktérium.

Én 9 évesen haltam meg kishíján a tüdőgyulladásban, mert a háziorvosom sima hörgőgyulladásnak vélte és nem volt hajlandó beutalót adni mellkasröntgenre. Mire a szüleim ennek ellenére bevittek a kórházba, már a fél tüdőm félig volt folyadékkal és mellhártyagyulladásom volt. Pénteken vizsgált meg a gyerekorvos, aki azt mondta, hogy ha nem hoztak volna be a szüleim, hétvégére meghaltam volna. 2 hetes kórházi kezelés után, hegekkel és pleuropericardialis adhézióval mentem haza. Az orvosok a szüleimre parancsoltak, hogy nagyon figyeljenek rám, mert életem végéig hajlamos leszek a tüdőgyulladásra. Ami be is jött, mert többé alig mehettem ki a hóra, mégis még 5 alkalommal lett tüdőgyulladásom. Olyan állapotban van a tüdőm, hogy egy lufit sem bírok felfújni. Tehát belehalni nem halsz bele, amennyiben kezelnek, de szövődmények nélkül megúszni nem nagyon lehet.

2018. nov. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!