Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tuszos mandula gyulladasom...

Tuszos mandula gyulladasom van, valami megoldás?

Figyelt kérdés
Kedden mentem be az orvoshoz és irt föl Furocef 500at szedem már de nem nagyon érzek változást. Szerintetek mikorra fog hatni, szombaton fontos jelenesem van és felek hogy nem jövök rendbe egy kicsit . Ja és azóta nincs etvagyam, pedig nagyon éhes vagyok de ahogy elkezdenek enni hányingerem lesz, ez ellene valami? Ja meg az algopyrint amikor beszedem nagyon elkezdek izzadni.
2018. nov. 28. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumot az utolsó szemig be kell szedni az előírtak szerint. Csak úgy hat. Sajnos ezt nem lehet siettetni. Lázcsillapítót válthatsz, ha gondolod. Én Algoflex Forte-t szoktam szedni fájdalomra és lázra. A Rubophen is hatni szokott. Próbálj gyomorkímélő ételeket enni a hányinger ellenére is, kekszet vagy pirítóst! Igyál sok vizet/teát! A tüszős mandulagyulladás nem játék, nagyon csúnya szövődményei lehetnek. Pihenj, amíg tudsz!
2018. nov. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

És hogy érzed magad, egyéb panaszod nincs? Nyirokcsomóid mennyire vannak bedagadva, ha be vannak?

Mikor kezdődött?

Amúgy bízz benne, szedd amit felírt.

2018. nov. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hétfőn kezdődött este lázzal, másnap reggelre már teljesen benne voltam. Nyirok csomoim nem dagadtak. Hat a fejem faj meg a csipom.
2018. nov. 29. 01:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy napja szeded asz antibiotikumot. Mit vársz?

Ennyi idő alatt akkor múlik el a tüszős mandulagyulladás, a agyonütnek.

Az étvágytalanság miatt ne aggódj, ne egyél ha nem kívánod. Amint jobban leszel, enni is tudsz majd. Használj valami probiotikumot, hogy csökkentsd az anitibiotikum mellékhatásait.

És ugye ágyban fekszel egész nap?

2018. nov. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen agyba fekszem, de Tegbap éjszaka óta faj kicsit a mellkasom és kohogok is picit. Ez mitől lehet?
2018. nov. 29. 06:46
 6/10 szamo77db ***** válasza:
Rengeteget kínlódtam én is a mandulámmal. Az lett a vége, hogy 32 éves koromban ki kellett venni, mert csomókban hullott a hajam és fájtak az ízületeim. Állítólag még a szívre is "rámehet" idővel.
2018. nov. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem csak állítólag, ténylegesen endocarditist tud okozni, az pedig nagyon veszélyes.
2018. nov. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja ha kezeletlen a strep fertőzés kialakulhat reumás láz, úgyhogy szedd be az összes antibiotikumot.
2018. nov. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szamo77db ***** válasza:
Ha nagyon gyakran begyullad a mandulád, jobb lenne kivetetni. Nekem is sokkal jobb így. A végén a spatulával való nyomásra genny ürült belőle. A laborom szörnyű volt. Az AST-m 1000 feletti volt, ez normális esetben 150-200 körül van. Nagyon féltem, nem tagadom. De jobb így, hogy nincs már mandulám!
2018. nov. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Flector por leviszi es tuddz enni hidd el bevallik.hallgass ram

Gyogyulj

2018. dec. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!