Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SEGÍTSÉG! Máj tájéki fájdalom,...

SEGÍTSÉG! Máj tájéki fájdalom, nincs megoldás? Esetleg hozzáértő orvos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég nagy elkeseredésemben írok hozzátok, úgymond utolsó mentsvárként. 27/F vagyok.


TÜNETEK: a problémám az, hogy konkrétan fáj a májam körül. Mindenhol. Az elülső bordaívben jobb oldalt, a borda alatt; a gerincemnél a jobb bordaív kezdeténél pedig ha a hátamra fekszem olyan érzés, mintha valami nyomna valamit, konkrétan mintha valaki alám rakta volna az öklét és a szívem dobogásával mozogna, esetenként idegrángásokkal. Nagyon érzékeny az egész májam környéke, főleg estére erősödik fel a fájdalom. Mostanában pedig a lábaimba lövi a fájdalmat, idegrángásokkal karöltve, legfőképpen a jobb térdembe.


Háttérsztori: ez a fájdalom már 8 éve fennáll, viszont anno nem volt ilyen konkrét a fájdalom, sőt, elhanyagolható volt. Viszont pontosan 4 éve harmadfokú elhízással 135 kilogramm voltam, melyet 6 hónap alatt sikerült leadnom (80 kilogrammra) egy derék fogyókúrával és sporttal. A fájdalom akkor sem szűnt meg, viszont a háziorvosom mindig a súlyomra fogta a problémát.



Mióta lefogytam és időközönként mikor felerősödött a fájdalom, több alkalommal is voltam vérvételen, hasi ultrahangon, mellkasröntgenen... Semmi eredmény, legalábbis semmi, ami valami konkrétumra utalna. Háziorvosom mindig lelki eredetű problémára fogta (és fogja), hajlamos vagyok a depresszióra. Viszont bakker, bocsi, hogy ki vagyok akadva, de a fájdalomtól és idegrángástól, ráadásul újonnan hidegrázástól már nem tudok aludni se rendesen.



Most egyedül a legutóbbi vérképemre tudok hivatkozni (4 napos lelet), 4 helyen van normálértéktől eltérés:

-MPV: 6,7 fL (normál: 7,4-10,9)

-Se húgysav megh.: 408 umol/L (normál: 200-400)

-Se direkt bilirubin megh.: 3,7 umol/L (normál: 0,0-3,4)

-Se HDL-koleszterin megh.: 2,20 mmol/L (normál: 0,92-2,07)


A bilirubin szint az, amin megakadt a szemem, neten azt olvasni, hogy annak van köze a májbetegséghez. Viszont körülbelül ennyire jutok egyedül, és olybá tűnik, hogy az orvosok felénk nem nagyon szeretnek nyomozósdit játszani. A gond csak az, hogy 3 éve pont abba halt bele a nagybátyám, hogy az ügyeleti doki kétszer megállapította nála, hogy refluxa van, miközben szétrepedt egy szív aortája. Nagyon, de nagyon nem szeretnék az ő sorsára jutni, viszont mikor utoljára voltam bent a háziorvosnál és felírta nekem a reflux ellen a gyógyszert, elpattant a húr.


Szóval ha van itt hozzáértő, könyörgök, segítsen nekem. Legalább tanács kellene, hogy melyik irányba induljak el. Még szeretnék élni, de most úgy érzem, hogy heteim vannak csak hátra.


Részletek rólam: [27/F vagyok, kb 100 kilogramm jelenleg, magas, nem vagyok alkoholista, alkalmanként iszok csak alkoholt. Nem drogozok. Cigarettát 2 teljes hónapja leraktam, még mielőtt a fájdalmak felerősödtek.]



2018. nov. 9. 01:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Keress a környéken egy jó belgyógyász szakorvost, akinek van magánrendelése.

De tényleg lehet akár pszichés is.

Viszont fél év alatt 50 kg mínusz nem egészséges ütem. Nagyon gyorsan fogytál, ez meg tudja terhelni a májat.

2018. nov. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Nincs epeköved? Egyébkent en a helyedben már elmennék magán orvsohoz, ez nem állapot
2018. nov. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát, ha van is, eddig semmi nem mutatta ki.
2018. nov. 9. 20:21
 4/14 anonim ***** válasza:
A vérképedben az eltérések olyan minimálisak, amivel nem szoktak foglalkozni. Jobb bordaív alatt epe probléma is lehet. Egyébként pedig aki azt gondolja, hogy hetei vannak hátra talán tényleg pszichés betegségben szenved. Nyilván rátesz egy lapáttal a nagybátyád halála, de nem szabad ezért magadat is temetned.
2018. nov. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Valóban túlzásnak hangozhat, amit írtam, de ha már 8 éve fájna neked ugyanaz, ráadásul egyre erősebben és úgy, hogy az orvosoknak gőze nincs arról, hogy mi okozhatja, ÉS már egy hete nem tudnál aludni rendesen az idegrángásoktól a hátadban akkor hidd el, te se éreznéd, hogy még évszázadaid vannak hátra.
2018. nov. 10. 12:05
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Nos 9 éve fáj a fejem, és majd 4 éve a derekam, miután 2 év szenvedés után megműtötték a térdem. Úgyhogy nekem nem kell elmesélned mi az hogy szenvedés. Baj van a fejedben, amit most még hárítasz. De a te dolgod.
2018. nov. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Kedves kérdező a laboreltéréseid olyanok amivel nem igazán érdemes foglalkozni. A májbetgséget elsősorban nem a bilirubin, hanem a GOT, GPT, GGT jelzi. Továbbá a máj nem igazán tud fájni. Szerintem ez nem májbetegség.


Ami nekem eszembe jutott, porckopás a jobb csípőben. A nagy súlyod bőven okozhatta, ez ki tud sugározni a derékba és a térdbe is, felmerült bennem egy jobb oldali lágyéksérv is de az nem igazán szokott térdbe sugározni.

Amit én csinálnék az nyílván egy alapos kikérdezés, egy jó fizikális vizsgálat beleértve a sérvkapuk vizsgálatát, egy csípő Röntgen, egy hasi ultrahang (ez lehet, hogy nem kell, mert voltál nem olyan régen), meg egy nagylabor de az úgy látom zsintén volt már. Aztán ezek eredményeitől függően mennénk tovább.


Azt tudom neked tanácsolni, hogy válts háziorvost, a mostani sajnos nem veszi komolyan a panaszaidat és nem foglalkozik a problémáddal, ez a fájdalom nem lelki eredetű. Háziorvost úgy tudsz váltani, hogy nemes egyszerűséggel felhívod bármelyik háziorvos kollégát bárhol az országban és megkéred, hogy tartozhass az ő körzetébe. Mondhatnak nemet, de akkor keresel mást. Érdemes ismerősök között körbekérdezni, hogy ki jó a környéken továbbá középkorú, vagy annál fiatalabb kollégát célszerű választani.

2018. nov. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Alternatív megoldásként el tudsz menni magán Röntgenre is, de nyílván az fizetős. Jobb csípőt célszerű kérni. De továbbra is inkább azt javaslom, hogy keress, egy normális háziorvost.
2018. nov. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Amint jutok valamerre, leírom a tapasztalatokat (már csak azért is, hogyha másnak lesz ilyenje, ne a sötétbe kelljen tapogatóznia, mint nekem.


Valóban sok baj van a fejembe, de ez tényleg nem az.

2018. nov. 12. 03:12
 10/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Megfogadtam a tanácsotokat és elmentem egy magánorvoshoz hasi ultrahangra. Meg is lett a ludas: jobb vesémben két óriás vesekő van, csak még nem mozognak.


Érdekes ám, hogy amit 8 éven keresztül az állami orvoslás nem tudott felismerni, azt 8000 Forintért rögtön diagnosztizálta egy független klinika.


Köszönöm még egyszer a tippet. Most már megnyugodtam, legalábbis addig, amíg fel nem erősödik a vesegörcs.

2018. nov. 21. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!