Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vitamin - vagy ásványi anyag...

Vitamin - vagy ásványi anyag hiányától lehet felületes az alvás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van valakinek tapasztalata, hogy rossz, nem pihentető volt az alvás, valamilyen vitamin - vagy ásványi anyag pótlása megoldotta problémáját?

Soha nem tudom kialudni magam, vérszegénységem elvileg nincs, vashiány az alsó határ felett, de azt mondták, nincs vashiányom.

D vitamin alacsony szinten volt, elkezdtem D vitamint szedni, nem segített.

Alvásom felületes, nem pihentető, hiába alszom 8 órát, szinte végig álmodok, nem tudok aludni.

Mindegyik erre szolgáló vény nélküli készítményt ismerem és próbáltam, melatonin több típusát is, gyógyteákat, triptofánt, szelént, cinket, homeopátiás gyógyszert, relaxációs módszereket, hiába.

Receptre felirható altatót is szedtem, "alvásban segítő antidepresszánst" is egy ideig, nem segített.

Alvásvizsgálaton voltam, ott se tudtak segíteni.

Ételallergiám nincs, pajzsmirigy hormon rendben, kortizol hormon rendben, nincs inzulinrezisztencia, sem cukorbetegség.

Sok-sok éve ez van, egyre rosszabb, napközben szenvedek az örökös fáradtságtól. Soha nem alszom napközben.

Sportolás, intenzív edzés sem segített.

Külföldi szomnológus könyvét is olvastam, hiába.



2018. nov. 30. 18:04
 1/7 anonim válasza:
34%
ocd
2018. nov. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Kapcsolj ki a szobában minden elektromos berendezést és legyen vaksötét! A hálószobában csak meleg fényű lámpákat használj, lefekvés előtt 1 órával már ne egyél, ne igyál semmit és ne is tévézz vagy mobilozz. Alvás előtt szellőztess ki és vedd lejjebb a fűtést. Ezek az alap egy jó alváshoz.
2018. nov. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Amit első írt az nem igaz.

# 2:

mindezt kiprbáltam, alváshigiénéről mindent tudok.

2018. nov. 30. 18:52
 4/7 A kérdező kommentje:
Konkrét válasz érdekelne.
2018. nov. 30. 18:55
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Szia!

Konkrét vàlasz: A B1 vitamin és a magnézium, bizonyítottan javítják az alvás minőségét.

Magnéziumból a Magne B6-ot ajánlom, a sima kék dobozost, abban magnézium laktát van, az szívódik fel a legjobban. B1 vitaminból minimum 100 mg kell lefekvés előtt, hogy érezd a hatását. Abból vagy a Vitaking, vagy a Dr. Lenkei félét ajánlom, utóbbinak 250, illetve 500 mg-os kapszulái vannak.

Lefekvés eltt 1 órával mehet mondjuk egy Lenkei féle 250 mg-os B1 vitamin, három szem Magne B6-tal. Ja és fontos hogy igyál rá, mivel vízben oldódó vitaminról beszélünk.


Remélem tudtam segíteni.

2018. dec. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

OK.

Elvileg lehet vitaminhiány, de ha az orvosok szerint nincs olyanod, akkor elég valószinűtlen. Én egyébként pont hogy nem tudok aludni a vitaminiktól, ezért szedem csak reggelente és hetente max. 2-3 alkalommal.

Mi lehet még akkor? Bélügyek c. könyvet olvastad?

2018. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az említett vitaminokat mind próbáltam még régebben huzamosabb ideig és az sem segített.

Pont azt, amit válaszokban is olvashattam. A nagyobb dózisokat.

Az agyonreklámozott "B6 álom" stb készítményeket is.


A könyvet - amit egyik válaszoló említett, nem olvastam. Ez miként segíthet?

2018. dec. 7. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!