Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért van fura utó íz a...

Miért van fura utó íz a számban? Nem is tudom mihez hasonlítani mint ha nem mostam volna fogat vagy egy hétig .

Figyelt kérdés
2018. dec. 3. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Reflux,emésztési probléma,száj/fog/fogágy...gyulladás.

2018. dec. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott ilyen lenni, és az segít, ha fogmosás után még alaposan megkefélgetem a nyelvemet is minden irányba, sőt az ínyemet is kívül-belül, meg fogselyemmel kitisztítom a fogközöket Utána sokáig nem érzem a rossz ízt.
2018. dec. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Rohad a beled..
2018. dec. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Lehet hogy gennytasak van az egyik fogadon és az szivárog.
2018. dec. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Fogorvos rögtön megmondja.
2018. dec. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kokohoho ***** válasza:

Mint már előttem is írták, okozhatja reflux is. Szerencsére ez nem érint, ezért fogalmam sincs mit lehet tenni ellene. Ha a fogaidtól érzed, akkor sok minden okozhatja,,,, rossz fog, inny gyulladás, fogkő, a nem elég alapos fogmosás, de még az alapos kefés fogmosás után is maradhat lepedék, kajamaradék a fogak között.

Nekem bevált a fogköztisztító kefe, meg mindég van nálam a tárcámban egy fogpiszálóval egybeépített fogselyem is. (Ez utóbbinak nem tudom mi a neve,,,, az egyik vége hegyes, a másik végén meg van egy kb 1,6cm-es kifeszített fogselyem. Az egész kb. úgy néz ki, mint egy kis vonó).

Évente legalább egyszer nem árt a fogkövet leszedetni sem, de ezzel kapcsolatban elég vegyesek a tapasztalataim.

Ha ezt "általános" fogorvossal csináltatjuk, akkor fizetős szolgáltatás és az alapossága erőssen változó. Az egyik maszek fogorvosnő 2 napra osztotta be a teljes tisztítást, a végén szépen felpolírozta a fogakat és innen jó "szájízzel" is távoztam. A körzeti orvosomnál ugyan olcsóbb volt 1 ezressel, de 20 perc alatt végzett az egésszel és fel sem polírozta, ezért hetekig rossz érzés volt a nyelvemmel megérinteni a fogaimat. Sajnos a vegyiparban töltött évtizedeket megsínylette az ínnyem, ezért szakorvoshoz kellett fordulnom. A paradontológián tb-re dolgoznak és általában alaposak is, de hosszú a várólista, ezért csak több hónapra tudnak időpontot adni. A magamrészéről a rendszeres fogmosás és fogköz tisztítas után, az alapos fogkő eltávolításnak éreztem a legjobban és a legtovább az áldásos hatását. Elmultam 50 éves, nincs tömött fogam és még mind a sajátom,,,, sajnos 2 már hiányzik.

2018. dec. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző nap behagymáztál.
2019. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!