Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nálatok mi volt a PCOS lelki...

Nálatok mi volt a PCOS lelki oka? Aki úgy érzi, rájött, milyen belső dolog húzódik meg mögötte, megosztaná?

Figyelt kérdés

A testi tüneteken és kiváltó okokon túl nem elhanyagolhatóak a lelki okok sem. PCOS-gyanús vagyok, és holisztikusan szeretném kezelni ezt a szindrómát.

Mindig is szkeptikus voltam a lelki okokat illetően ha betegségről volt szó, de most elgondolkodtam. Alapból egy jókedvű, kiegyensúlyozott nő vagyok. Boldog kapcsolatban élek, nem értem, tényleg, mi lehet az oka.


Nektek mi volt az a belső dolog, amit összefüggésbe tudtok hozni a PCOS-sel?



2018. dec. 9. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Nekem hónapokon át tartó szorongás és megfelelési kényszer okozta, legalábbis nem tudok másra gondolni.
2018. dec. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
mi az a PCOS?
2018. dec. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nem lelki oka van és nem lehet "holisztikusan" kezelni.


Nekem valószínűleg öröklött a dolog.

2018. dec. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

PCOS gyanúm van.

Visszagondolva az elmúlt pár évemre...minden volt csak kiegyensúlyozott és boldog nem. Lehet ez is közrejátszott. Nem tudom.

Elég sűrűn van depressziós időszakom.

Én azt figyeltem meg, hogy a menstruáció előtti pár hétben nagyon depressziós vagyok. Egyszerűen van, hogy éjszakákat sírok át, és mindenféle negatív dolog jár az eszemben. Sokszor öngyilkosság is.

Azt olvastam, hogy a PCO-nak köze lehet hozzá. Te tapasztaltál ilyet?

2018. dec. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én nagyon sok mindenen stresszeltem (feleslegesen) és elutasítottam a tipikus női szerepeket is, voltak ezzel kapcsolatos belső harcaim. Továbbá nagyon magas elvárásokat támasztottam magam felé, sportban is, karrierben is, és ostoroztam magam folyamatosan. Én ezekre gyanakszom első körben, de szerintem el fogok menni pszichológushoz, és megpróbálom rendbe tenni ezeket a dolgokat magamban.
2018. dec. 28. 19:26
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nekem sem ártana segítséget kérni.

Én bízom abban, ha lelkileg egyenesbe jövök akkor javul az állapotom

Egyébként én is hiszek abban, hogy minden fejben dől el.

2018. dec. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Barátnőmnek amint rendbejött a "lelki" élete, elmúlt minden tünete...

Biztosan ezek a dolgok is sokat számítanak. :)

2018. dec. 29. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!