Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS! Súlyos fájdalmaim miatt...

SOS! Súlyos fájdalmaim miatt hónapokig Tramadolt szedtem, a fájdalom elmúlt, viszont a Tramadoltól függővé váltam, hová forduljak?

Figyelt kérdés
Félek bárkinek elmondani, nagyon szégyenlem, hogy képtelen vagyok a Tramadolt letenni... egyébként dolgozom, családot ellátom.
2018. dec. 10. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz. Ez nem egyedi eset egyébként. A taramdol opioid, könnyen okoz függőséget.
2018. dec. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A háziorvos biztos nagyot csalódik bennem ha megmondom neki. :(
2018. dec. 10. 19:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Már miért csalódna? Erről te nem tehetsz, ez a szervezetednek a normális válasza erre a szerre. Te ezt észrevetted és változtatni akarsz, ezért kéred a segítségét. Szerintem ez egy példaértékű dolog.
2018. dec. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi, hogy segíteni próbálsz!

Csak menjek oda és kérjem, hogy segítsen?

Mindjárt intézménybe utalnak ilyenkor szerinted? :O

2018. dec. 10. 19:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kapsz beutalót addiktológiára. De az is lehet, hogy csak felír egy másik szert, vagy megmondja, hogy a taramadol dózisát milyen ütemben csökkentsd.
2018. dec. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én érműtét után a kórházban kaptam Tramadolt. Hazajövet után ugyanazt kértem a háziorvosomtól. Minden további nélkül felírta. A mai napig szedem, ha fáj a lábam. Ez kb heti 1 db-ot jelent. Nem szoktam rá, nem kívánom. Nálad mennyit jelent a rászokás?
2018. dec. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek, nálam a napi ajánlott maximális dózist meghaladó adagolás is előfordul rendszeresen, hozzátartozik az igazsághoz, hogy őrjítő fájdalommal éltem az elmúlt két hónapban és ez értendő a pihenés idejére is, fekve is.

Idegileg teljesen kikészültem, mert azt hittem, hogy sosem fog elmúlani ez a fájdalom.

2018. dec. 10. 19:49
 8/8 Skatebird ***** válasza:
Ahhoz is fordulhatsz, aki felírta a Tramadolt. Valószínűleg először kapsz helyettesítő gyógyszert, megmondják milyen ütemben ritkítsd a szedést. Azt nem kell szégyellni, az orvos tudni fog hozzászokás és függőség kockázatáról, benne van a pakliban. De ha kellemetlen hozzá, vagy a háziorvoshoz fordulnod, a fájdalomambulancián is segíthetnek. Jobbulást!
2018. dec. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!