Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent a CK név a laborere...

Mit jelent a CK név a laboreredményen? Túl nagy az eltérés?

Figyelt kérdés

Ma jött meg az eredmény, gyakorlatilag ez az egy eltérés van, de a referenciához képest (23-190) magas: 326 U/L.

Mit jelenthet ez? Kellene aggódnom?

29/F


2018. dec. 12. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
2018. dec. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A ck izom karosodaskor szokott megemelkedni. Ebbe beletartozik pl ha edzzel és izomlazad is volt a vérvétel napja körül. Ha magas, akkor szoktak kérni még kiegészítő paramétert( ez a ck MB enzim) ami pedig kifejezetten a szívizom karosodasara utal.
2018. dec. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, és mi az az érték, ami már kóros?
2018. dec. 12. 16:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Több tízezres is lehet. Ilyen apró eltéréssel én nem feltétlenül foglalkoznék. Ha emeltél némi súlyt előző nap akkor például lazán lehet ilyen értéked.
2018. dec. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Biciklivel járok munkába, egyébként pont amiatt mentem el az orvoshoz, mert össze-vissza kalimpált a szívem előző este és nem aludtam semmit. Emiatt ijedtem most meg, hogy a szívemmel lehet valami, de az orvos azt mondta a labor előtt, hogy tipikus szorongásos és pánikbetegség tüneteim vannak. A véroxigén-szintem 99 volt, amikor megmérte.
2018. dec. 12. 18:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Négyes kommentelő jól írta. Ekkora eltérés egy izomláz. Ha komoly lenne, és a szíveddel lenne kapcsolatban, két-háromezres értéked lenne!
2018. dec. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meg is nyugodtam, de mostanában nem terheltem meg magam, hogy izomlázam lenne.
2018. dec. 13. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!