Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A HIV-en kívül vannak olyan...

A HIV-en kívül vannak olyan autoimmun betegségek amiket szexuális úton el lehet kapni?

Figyelt kérdés

#betegség #AIDS #HIV #autoimmun rendszer
2018. dec. 14. 00:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1) A HIV nem autoimmun betegség.

2) Az autoimmun betegségek nem fertőzőek.

2018. dec. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De például a sclerosis multiplex immunbetegseg, es valamilyen virusos fertozes valtja ki, azoknal az embereknel akik hajlamosak ra. Konnyen lehet akkor szerintem hogy az is terjedhet szexualis uton
2018. dec. 14. 08:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az SM oka egyelőre ismeretlen és ugyan vannak, akik az Epstein-Barr vírust (EBV) teszik felelőssé, de egy esetleges EBV érintettség nem magyarázza a genetikai halmozódást és örökölhetőségét az SM-nek. (Az SM azért rossz példa amúgy, mert a mai napig nem tudjuk teljesen a hátterét és a kialakulását, így inkább ebbe ne menjünk bele.) De még ha az EBV-nek komoly szerepe is van az SM kialakulásában, magát az SM-et nem tudod "elkapni", legfeljebb az EBV-t, ami nem minden esetben okoz SM-et, különben sokkal gyakoribb lenne a betegség (az EBV önmagában nem egy ritka vírus, a lakosság fele legalább egyszer találkozik vele élete során).


Mindazonáltal, a HIV nem autoimmun betegség, hanem fertőzés. Az autoimmun betegség kritériuma, hogy az immunrendszer a test saját elemeit támadja meg (pl. SM esetén az agyi és gerincvelői idegeket körülvevő myelinhüvelyeket), míg a HIV esetében a vírusok ölik meg a CD4 T-limfocitákat.


Az, hogy más autoimmun betegségek (kezdve az egyszerű allergiától az egészen súlyosokig) képesek lennének szexuális úton fertőzni szinte kizárt dolog. Amit el tudsz kapni szex útján azok azok a betegségek, amelyek fertőzőek és testnedvekkel, vagy levegővel terjednek (kezdve az egészen szimpla náthán át a tipikusan szexuális betegségekig, mint pl. a szifilisz).

2018. dec. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
lehet azert szenved keves ember SM-be, mert kevesen hajlamosak ra, és Epb-vel is van aki mar csak felnott koraban talalkozik, es ugye ha akkor fertozodik meg(felnott koraban) az Epb virussal, akkor van rá esély hogy kialakuljon mononucleosis infectiosa fertőzés, aminek a szovodmenyeken kialakulhat az SM. Szoval szerintem benne van hogy akar szexualis uton is "elkaphatod" az SM-et, de mint ahogy te is mondtad, sajnos meg nem tudnak sokat errol a betegsegrol :(
2018. dec. 14. 23:13
 5/9 A kérdező kommentje:
EBV*
2018. dec. 14. 23:14
 6/9 anonim ***** válasza:
AZTAHÉT:)
2018. dec. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nem csak akkor leszel mononukleozisos ha felnőtt korban kaptad el az epb-t, én például 6 éves voltam..
2018. dec. 15. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy ha felnott korban kapod el, eselyesebb hogy lesz valami szovodmenye pl SM
2018. dec. 15. 11:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát itt van egy érdekes cikk erről. és ezek csak a leggyakoribbak.


[link]

2018. dec. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!