Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak, hogyha senki...

Mit csináljak, hogyha senki nem hisz nekem?

Figyelt kérdés

A szüleim sosem hisznek nekem. Kezdem úgy érezni hogy bármit mondok nekik semmit nem hisznek el vagy ha el is hiszik akkor sem vesznek engem komolyan.

Pedig én egy komoly ember vagyok. Jólvan eddig fájt ez de nem is volt akkora baj. De most beteg vagyok és ezt sem hiszik el nekem. Lelki eredetű betegségeim vannak,amik egytől egyig miattul alakult ki,de ha próbálnék velük beszélni akkor már azelőtt leharapják a fejem,hogy mondani tudnák nekik valami értelmeset. És így is bolondnak tartanak anélkül,hogy tudnának ezekről a betegséimről...


Kérlek segítsetek és mondjátok meg,hogy mit kellene tennem!



#szülők-gyerek kapcsolat #lelki eredetű betegségek
2018. szept. 3. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Megvárod amíg felnősz, utána már nem szól bele senki.
2018. szept. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menj el az iskolapszicholushoz. O tud segiteni.
2018. szept. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes bedilizned csak azért, hogy a szüleid rádfigyeljenek. Fel kellene inkább nőni.
2018. szept. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 Sajnos már nem bírok addig várni :(


#2 Sajnos most nyáron ballagtam az előző sulimból továbbtanulni meg nem engednek :(

2018. szept. 3. 22:35
 5/7 anonim válasza:

Amikor kisebb voltam, nekem is voltak gondjaim a családban. A bátyámmal nagyon sokat veszekedtünk, és rengetegszer piszkált olyan dolgokért, amiket nem követtem el. Én egyetlen dolgot csináltam csak: imádkoztam Istenhez minden este. Azóta teljesen megjavult a kapcsolatunk, nagyon szeretjük egymást.

Beszélj te is olyannal aki meghallgat, hisz neked és meg is gyógyít!

Imádkozz Istenhez!

Ha Istennel kialakítasz egy kapcsolatod, meglátod, könnyebb lesz a szüleiddel is szót értened.

2018. szept. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Sajnos most nyáron ballagtam az előző sulimból továbbtanulni meg nem engednek"


???

Ilyen nincs. Ha esetleg általánosból ballagtál, akkor azért, mert 16 éves korodig tanköteles vagy.

Ha meg (gondolom) középiskolából, akkor azért, mert jogod van felsőfokú tanulmányokat folytatni, a szüleidnek pedig _törvényes kötelezettsége_ gondoskodni az ellátásodról az első felsőfokú szakképesítésed megszerzéséig, ha nappali tagozaton tanulsz, legyen az akár főiskola vagy egyetem, akár OKJ-s képzés. Az ellátásba tartozik a lakhatás biztosítása, az étkezés és a ruházkodás, ill. a tanulmányokkal kapcsolatos költségek (utazás vagy kollégium). A tandíj nem, tehát arra nem lehet kényszeríteni senkit, hogy több százezer forintot fizessen ki félévenként. Úgyhogy ez csak akkor áll, ha be tudsz jutni állami támogatásos szakra.


Mivel láthatóan nem fogsz tudni szót érteni velük, két lehetőséged van:

1. Hivatalos út: gyámhatóság - működhetnek mediátorként is, de akár határozattal is kötelezhetik a szülőket, mivel felülbírálhatják a szülői döntéseket vitás esetekben. (Ez már a középiskola választásánál is érvényes amúgy.)

2. Hivatalos út: elköltözöl rokonokhoz vagy ismerőshöz ideiglenesen, tanulsz, mellette vállalsz annyi munkát, hogy elég legyen a megélhetésedre, és mielőbb pert indítasz a bíróságon rokontartás iránt. (Ez a 18 év felettiek "gyerektartása". Alacsonyabb az összege, de azért jelentős lehet, pl. ha csak 15-20 ezer forintot ítél meg a bíróság fejenként, az máris havi 30-40 ezer forint.)


Mondjuk, ha van valami értelmes rokon a családban, akkor megkérhetnéd, hogy beszéljen a szüleid fejével, hátha jobb belátásra bírja őket, és akkor megússzátok a jogi procedúrát.


Ha egyiket sem léped meg, akkor is kezdhetsz önálló életet, költözés, munka - aztán majd tanulsz, ha kicsit összeszedted magad.

2018. szept. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Érdekes történet, de nem hiszek neked...
2018. szept. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!