Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » ISG blokk szindromáról szeretn...

ISG blokk szindromáról szeretnék érthető nyelven tájékoztatást kapni? Köszönöm.

Figyelt kérdés
Térdfájdalommal, térdhajlat dagadással mentem orvoshoz, majd tér-gerinc, MR, és röntgen után ezt a diagnozist állította fel.

2018. dec. 14. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha legalább 10 évig mozgásszegény életet éltél, akkor ez van.

Nem vagy különleges a fájdalommal.

Érdekes, hogy erről csak német nyelven lehet olvasni. De akkor az orvosok honnan tudhatnak róla? Hát úgy, hogy német gépeket használnak.

Iszonyat pénz lehet az isg gyógyszerekben ...

Nekem is fájt, 1 évig guggoltam heti egyszer edzőteremben és minden elmúlt

2018. dec. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért csak német nyelven lehet róla könnyen információt találni, mert az ISG az ízület német elnevezésének rövidítése. ISG = Iliosakralgelenk

Ez angolul SIJ = sacroiliac joint.

Magyarul keresztcsont-csípőcsont ízület, amit a magyar szakirodalomban SI (sacroiliacalis) ízületnek nevezünk.

Tehát ez a betegség a keresztcsontot és csípőcsontot összekapcsoló ízület blokádja. Ez azt jelenti, hogy mozgás közben az ízületet olyan erőhatás (megerőltető mozgás vagy tartós ülés) éri, ami gátolja a mozgását, így nem tud visszatérni alaphelyzetbe, erős ízületi-izom-szalagfeszültséget és fájdalmat okozva. Van rá mindenféle terápia, a fájdalomcsillapító injekciótól kezdve a masszázsig. Elméletileg el kell múlnia pár nap kezelés után. Bár érdekes, hogy térdfájdalomként jelent meg, mert ez hátfájást szokott inkább okozni, de ezek szerint Önnek egészen a térdéig kisugárzik a fájdalom.

2018. dec. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A vállaszokat köszönöm. Az első vállaszolónak: Mindig sokat mozogtam, busz helyett sokszor sétálva, vagy biciklivel mentem. Tornázok is napi rendszerességgel, a tornagyakorlatomban 20 gugolás is volt, egészen addig, míg a térdem el nem kezdett nagyon fájni. Plusz sújzó. Ezért sem értem az egészet.

Térd probléma, de mégis gerinc-csipő betegség a diagnózis, a térdem fáj, a hátam nem. Ha 100x lehajolnék egy nap, akkor se fájna a hátam, se a derekam.

De a térdem egyre rosszabb.

2018. dec. 15. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!