Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet szúró, nagyon...

Mitől lehet szúró, nagyon kellemetlen mellkasi fájdalmam?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 17 éves diák vagyok. 180 centi magas, kb 70 KG. Rendszeresen sportolok. Pár hónapja kialakult nálam egy nyugalmi állapotban jelentkező, bal oldali mellkasfájdalom. Általában ez sportolás közben nem jelentkezik. Kardiológus megvizsgált EKGval, elektrokardiagrammal, szerinte teljesen egészséges a szívem. Néha a fájdalom átterjed a vállamba, bal bicepszembe is. Valamikor hetekig nem jelentkezik, valamikor egy héten többször is jelen van.

2018. dec. 15. 20:09
 1/7 A kérdező kommentje:
+ : vérnyomásom 120/80
2018. dec. 15. 20:10
 2/7 anonim válasza:
0%
Tüdőgyulladás, tüdőrák!
2018. dec. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jaj ne ijesztgesd már.A stressztől lehet.
2018. dec. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Persze, fogjunk mindent a stresszre :D nézdd, ha az EKG negatív, akkor sok mindent nem tud kezdeni a dologgal. Az elektrokardiogramm egyébként egyenlő az EKG-val, nem inkább echora gondoltál? Vérvétel nem volt? Holter? Ezen a vonalon kéne elindulni, plusz terheléses EKG is kellene. Most vagy hülye a doki és nem küldött további vizsgálatokra, vagy te nem írtad le teljesen, hogy mi volt. Részletezheted privátban is, ha akarod.
2018. dec. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szív ultrahangra elküdtek?
2018. dec. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, elfelejtettem pár dolgot megemlíteni a posztban, ezeket utánaírom. Vérvételen minden a kornak megfelelő értékeknél volt, a vörösvérsejt és a haemoglobinon kívűl ami 2%-al több volt a kelleténél, a kardiológus és a háziorvosom szerint ez normális. EKG és Echo is volt, ezt félreírtam. Továbbküldött mellkasröntgenre ami szintén negatív lett. Mostanában a szúrás ugyan úgy jelentkezik a jobb karomban/vállamban is.
2018. dec. 16. 01:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor egy Holter kellene, az 24 órán keresztül rögzíti az eseményeket. Terheléses EKG is jó lenne. Viszont mivel általában nyugalmi állapotban jelentkezik, szerintem az is negatív lesz. De a tüneteid alapján ez simán lehet angina pectoris, szóval mindenképp járj a végére.
2018. dec. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!