Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Örökölhettem ezt a betegséget?

Örökölhettem ezt a betegséget?

Figyelt kérdés

26/N vagyok és 156cm. Apukám 178cm volt, anyukám 155cm, ő nem törpenövésű, de nem áll tőle messze a végtagjain és a vonásain lehet látni. Ő erről sosem beszélt nekem, nem nagyon volt ez téma, mert szégyelli, viszont én látok magamban némi hajlamot erre. Kamaszkoromban, olyan 13-14 évesen borzasztóan alacsony és fejletlen voltam, kb. 140 cm, a mostani magasságomat is csak 19 éves koromra értem el. Van egy nővérem, aki szintén alacsony, 160cm, viszont rajta nem lehet ilyen jeleket látni, míg én látok magamon, a végtagjaimon, vonásaimon olyasmit, mint amit anyukámon is lehet látni

Szerintetek csak beképzelem ezt magamnak, vagy esetleg tényleg örökölhettem ezt?



2018. dec. 18. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.De egy orvos, genetikus ezt jobban meg tudná mondani.

Növekedési hormonokkal van gond, amit lehet gyermek-kamaszkorban befolyásolni még.26 évesen már nem biztos.De azért keress egy jó orvost.

De ettől még ugyanúgy boldog lehetsz, ha elfogadod ezt.Látod anyukádnak is lett családja.

Viszont mielőtt neked lesz gyermeked, nem ártana egy genetikussal beszélni.Még lányként elmegy ekkora magasság, de egy fiúnak nehezebb.

2018. dec. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Te vagy az a hipochonder aki mindent beképzel magának és napi szinten itt kjérdezget mindent? Ha igen, akkor nem.
2018. dec. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, kb. 1 órája regisztráltam.
2018. dec. 18. 15:54
 4/6 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm szépen a valászt. Igazságszerint, nem érzem magam emiatt kevesebbnek, csak feltűnik, hogy kicsit mássabb vagyok mint a barátaim vagy a nővérem.

2018. dec. 18. 15:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg tőle örökölted akkor
2018. dec. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem mondani és esetleg közrejátszhat, bár nem hinném: koraszülött voltam, de csak 1 hónappal születtem korábban, mint kellett volna. Illetve 5 évesen 84cm magas voltam.
2018. dec. 18. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!