Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Apám pszihopata volt, örökölhe...

Apám pszihopata volt, örökölhettem tőle a betegséget?

Figyelt kérdés

Nos, sosem éltem vele, mert meghalt születésem után, anyámmal élek jelenleg is, viszont észre vettem magamon, hogy kezdek fura lenni, gondolok itt arra, hogy nem érdekel semmi, pl a tanulás, amit hülyeségnek tartok, csak azokkal a dolgokkal foglalkozok, amik valójában érdekelnek, a többivel egy percet sem törődök, a legtöbb hülyének, és idegesítőnek tartom, ezért nem is nagyon foglalkozom velük, csak a kis társaságommal, 3-4 fő, nagyon jól elvagyunk, nevetgélünk a többieken, meg kibeszéljük őket mekkora szerencsétlenek, hogy megvezették őket, birkák, stb.

Emiatt gondoltam azt, hogy ez inkább antiszociális személyiségzavar lenne, mivel mondhatjuk, hogy kerülöm az idegen emberek társaságát, nem szeretem a tömeget.

De néha vannak furcsa gondolataim, pl amikor sétálok az utcán, jön szembe valaki, elképzelem, hogy beleköpök az arcába, vagy beszólok neki, és néha elkezdek nevetni ezen a gondolatokon.

Persze a valóságban nem bántanék senkit, hisz nem ártott nekem semmitsem.

Meg amikor vezetek, akkor azon jár az agyam amikor unatkozom, hogy mi lenne ha a mellettem lévő autó hátuljának nekimennék, ezáltal úgy tudnám őket "kivonni a forgalomból", hogy semmi gyanús jel nincs.

De ezek sose kerülnek megvalósításra, nem is fognak, inkább csak a saját magam szórakoztatására ugranak be ezek.

A munkahely dolog elég zavaros, volt, hogy 1 nap után hagytam ott az egyiket, mert meguntam, meg idegesített a sok buta ember.

Szóval elég sűrűn váltakoznak a munkahelyeim.

Nem tudom számít-e, de 22 éves vagyok.


2013. nov. 27. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:

"a gyermek ugyanazt a mintát sajátítja el, amit szüleitől lát, ez pedig nem más, mint az erőszakos, érzelmeket figyelmen kívül hagyó, agresszív viselkedés."

Vikipédia


Ez a "betegség" genetikusan nem örökölhető.

2013. nov. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

tehát akkor nem örököltem tőle, és nem is vagyok az.

(mivel nem nevelt sosem)

2013. nov. 27. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy létezik öröklődés, de spontán is kifejleszthettél bármilyen személyiségzavart magadban.
2013. nov. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mégegyszer leírom: genetikusan nem örökölhető. De eltanulható. ( nem feltétlenül az apától...)
2013. nov. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

16 éves fejjel nekem az jött le az egészből, hogy értelmesebb vagy a többi embernél, eleged van a hülyékből és fejben kicsit kicsinálod őket. Ezzel nem hiszem, hogy egyedül vagy, mint ahogy azt sem hiszem, hogy örökölhető. Az elsőnek igaza van, ezt a gyerek eltanulja, mert minden ilyen dolog a gyerekkorban látottak, hallottak alapján jön szerintem létre az emberbe, hiszen akkor tanulsz meg mindent, akkor fejlődsz ki. Szóval lehet, hogy kicsit máshova születtél vagy rossz emséket néztél :D Én eltanultam minden rosszat a szüleimtől. Anyám egy rettenetesen hisztis, antiszociális, gonosz agresszív ember. Sokszor megvert elég durván. A suliban is sokat vertek. Apám katona volt, mesélte, hogy ölt. A személyiségem abból áll össze most, hogy mindenkit gyűlölök, kerülöm az embereket, 3 éve rémálmaim vannak, vágyat érzek az ölésre, ha valaki beszól ökölbe szorul a kezem és én is szarok olyanba, ami nem érdekel, csak azzal foglalkozom, ami érdekel vagy hasznosnak találok, ami nem túl jó hozzáállás 16 évesen... Természetesen nem tenném meg, hogy megölök valakit (bár attól függ ki az, és mit tett) de megverni minden kétség megvernék valakit.

Szóval nem örökölted, szerintem nem örökölhető, csak valami volt kiskorodban, ami ilyenné tett, de ez nem olyan rossz, ha én együtt tudok élni a bogaraimmal, akkor neked is menni fog, ne félj:)

2013. dec. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Te aztán nagyon "okos" vagy 5-ös és kérdező! Nem, hogy okosabb lenne a többinél, hanem jóval butább, és antiszociális lett igen! Mint ahogy te is az vagy a korlátoltságoddal és agresszióddal, mint a kérdező is! Mind a ketten kezelésre szorultok!
2016. júl. 22. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!