Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon fontos számolni egy...

Nagyon fontos számolni egy cukorbetegnek a szénhidrátokat?

Figyelt kérdés
Apukám 2 es típusú cukorbeteg lett egyszerűen borzasztó macera ez a szénhidrát számolás nagyon körülményesnek érzem a szénhidrátok számolását. Próbálok segíteni neki de eléggé nem vesszük komolyan ezt a méregetés. Amire figyelünk valóban az hogy milyen szénhidrát glikémiás index stb. Cukrot finomított szénhidrátokat teljesen kizártuk az élelmiszerekből. Sok zöldség gyümölcsöt eszik stb. Megkérdezte egyik barátját aki már 25 éve tablettás cukorbeteg ő is azt mondta hogy ő sem méreget csak vigyázik hogy mit eszik, valóban elég lenne ennyi?
2018. dec. 20. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát kinek mi vált be. Nyilván kell egy alap tapasztalatot szerezni, hogy azt tudd mondani, hogy mostantól nem számolod mert kb ránézésre megvan, hogy miből mennyit szabad.

Nekem kolléganőm vette az elejétől kezdve félvállról a dolgot, mert ő majd azt tudja magától... Mostmár inzulinos lett, szúrnia kell magát. Szerintem ez nagyobb macera mint kicsit odafigyelni rá, hogy mit eszel.

2018. dec. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nekem kolléganőm vette az elejétől kezdve félvállról a dolgot, mert ő majd azt tudja magától... Mostmár inzulinos lett, szúrnia kell magát. Szerintem ez nagyobb macera mint kicsit odafigyelni rá, hogy mit eszel


És ha számolt volna és a diétát pontosan tartja akkor most nem kellett volna inzulinoznia magát, nem biztos hogy ez az oka lehetett olyan hogy genetikailag kimerültek a béta sejtjei

2018. dec. 20. 15:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, számolni kell.


Hiába eszik apud egészségsen sok gyümölcsöt, mégsem ehet meg egyszerre 10 db kivit, vagy 2 banánt. Mert nem tesz jót, a szervezete nem tudja hirtelen feldolgozni azt a rengeteg ch-t egyszerre.


Egyébként elárulnád hogy mi olyan nagy macera számolni? Az hogy ráteszed a szelet kenyeret a mérlegre evés előtt? Hühaaa...


Egyes tipusú cbeteg

2018. dec. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!