Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért hagy ki ütemeket a szívem?

Miért hagy ki ütemeket a szívem?

Figyelt kérdés
már lassan 5 hónapja ezzel a problémával küszködök, hogy minden nap kihagy ütemeket a szívem, van amikor 10 alkalommal is, van amikor annál többször. voltam már háromszor is kardiológián, és elvileg semmi baja nincs a szívemnek. volt 2x szívultrahang, mindháromszor ekg, egyszer kaptam egy 24 órás figyelőt is, és még így is azt mondta, hogy nincs baja a szívemnek. nem tudom mennyit számít bele ebbe az egészbe az, hogy pajzsmirigyalulműködésem van, pánikbeteg vagyok, és elég sokszor szorongok. az orvosok is azt mondták, hogy lelki eredetű gond lesz ez, de én egyszerűen nem tudom elhinni, főleg hogy még nyugalmi állapotban is kiszokott hagyni ütemet, amikor -úgy érzem legalábbis- hogy nem aggódok semmi miatt sem. eléggé kellemetlen amikor kihagy, bár ez is változó, mert van amikor alig érzem, van amikor erősebb(?). meg szoktam úgy is érezni, mintha össze-vissza verne a szívem. szívritmuszavarom lenne? bele fogok halni? mert nagyon félek ilyenkor, hogy lefog állni a szívem, és általában mindig félek attól, hogy megint kifog hagyni egyet a szívem. 17/L

2018. dec. 25. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha akkor is éreztél kihagyást, amikor rajtad volt a Holter, akkor azt mutatnia kellett. Akár pm-alulműködés áll a háttérben, akár lelki probléma, teljesen mindegy. Úgyhogy szerezd meg a részletes vizsgálati eredményt, elvileg kötelesek odaadni. Azon rajta van minden, minimális és maximális pulzusszámtól kezdve az észlelt jelenségekig, mint pl. elvezetési zavar, tachycardia vagy bradycardia, szóval a kihagyás is. Ha nem hajlandóak odaadni, állj a sarkadra - jobb lenne amúgy valamelyik szülőddel visszamenni.

Elmehetsz egyébként másik intézménybe is, csinálnak másikat, ha szükséges.

A pm-alulműködés miatt mindenképp keress egy normális orvost, aki nem csak hormontablettát ír fel, hanem rendszeresen ellenőrizteti a hormonszintjeidet is. Illetve ha Hashimoto-s vagy, akkor azt is kezelni kellene, de hagyományos orvosok nem szokták, így magadra vagy utalva, meg a netes csoportokra és anyagokra.


Amúgy meg tényleg nem kell nagyon parázni, egészséges embereknél is előfordul kihagyás*, csak általában ezt nem is érezzük. Akkor lehet gond, ha túl sűrűn egymás után van ilyen. - És ezt tényleg kiválthatja a stressz, szóval érdemes lenne ezt a lehetséges okot kiiktatni.

*Igazából nem hagy ki a szív, csak annyira gyengén dobban meg, hogy nem érzed. Ezt kompenzálja utána a szokásosnál jóval erősebb, érezhetőbb dobbanással.

2018. dec. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a pánikbetegségtől van, nekem már évek óta jelen van ez a tünet. Mióta már javult az állapotom és nem dohányzom, azóta ritkábban.

Én nem voltam orvosnál vele, mert semmi más tünetem nincs, és még mindig itt vagyok, egészséges vagyok.

Ha ráparázol, attól nem lesz jobb. Én azt olvastam, hogy időnkénti ritmuskihagyás normális is lehet. Ha az orvosok nem láttak semmit, akkor meglehet hogy tényleg nincsen semmi komoly probléma.

2018. dec. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Amikor rajtam volt szeptemberben a Holter egyszer sem hagyott ki ütemet, viszont azóta minden nap kihagy. Egy olyan 10 perce megint volt, és elég kellemetlen.. Meg sajnos nagyon halálfélelmem van ilyenkor. Ahol lakok meg sajnos nincs más ilyen egészségügyi intézmény, elmenni meg megint csak nem tudok sehova sem, mert autóban, buszon, meg minden közlekedési eszközön rosszul érzem magam, de ez gondolom a pánikbetegségtől van. A pajzsmirigy alulműködésemmel meg magánorvosnál voltunk, de tényleg csak egy hormontablettát írt fel, amit már évek óta szedek, de elvileg rendben van minden a pajzsmirigyemmel, de az is a gyógyszer miatt van. Tudom, hogy néha teljesen normális a kihagyás, de nekem tényleg mindennap van, többször is. Volt amikor iskolában lépcsőzés közben minden percben kihagyott egyet, de ez csak annyi ideig volt amíg felértem a lépcsőre így, tehát egy olyan 5 perc erejéig volt ez.
2018. dec. 25. 20:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Én mindenképp javaslom a Holter megismétlését. Akár a helyi rendelőben, akár máshol. - Értem, hogy problémás az utazás, de az egészséged érdekében valahogy rá kellene venned magad.

Illetve van még egy talán hasznos lehetőség: érdeklődd meg (vagy nézz utána a neten), hogy hol van a legközelebb lehetőség telefonos EKG-ra. (Bp-n pl. az országos kardiológiai intézetben van ilyen.) Ez egy kis készülék, amivel saját magadnak tudsz EKG-t csinálni, és telefonon lehet valamelyik intézménynek/orvosnak lejátszani, ők rögzítik a felvételt, és kielemzik. Mondjuk, a kihagyást nem lehet előre tudni, utána meg már nem fog mutatni semmit - viszont ha több percen keresztül is van több kihagyás, akkor szerencsés esetben el tudod kapni.


A pm-mel kapcsolatban: a privát orvos egy fokkal jobb szokott lenni, mint az állami, de azért leírom, miket kell rendszeresen (legalább 3 havonta) ellenőriztetni laborban:

fT3

fT4

rT3

TSH

Minimum a szabad T3-szintet mindenképp kell - ha az alacsony, akkor vagy gyógyszeradagot kell emelni, vagy megnézni a többit, mert lehet, hogy másféle gyógyszer szükséges. A mozgás is segíti a normál hormonszint elérését. Plusz táplálékkiegészítők: szelén - E- és C-vitaminnal együtt kell bevenni, mert ezek segítik a felszívódását; vas - szintén C-vitaminnal együtt, étkezésektől a lehető legtávolabb -- Hashimoto-nál elég gyakori a vashiány, ami egyébként fáradtságot, gyengeséget is okozhat, plusz még szapora szívverést is. D-vitamin egész évben, legalább napi 3000 NE.

A gyulladás aktuális szintjét az aTPO eredménye mutatja, ezt is tanácsos 3 havonta nézetni, hogy hogy alakul, szükséges-e diéta vagy egyéb. (Nekem a TB-s doki azt mondta, hogy ez soha nem szokott lejjebb menni - de mióta a funkcionális orvosok tanácsait követem, 10 hónap alatt már kevesebb, mint a felére esett vissza az ellenanyagszint.)

Nagyon fontos csökkenteni (vagy jó esetben teljesen megszüntetni) a gyulladást, mert a Hashimoto kb. 300 tünetet tud okozni, köztük szívproblémákat és mentális problémákat is, a pánikrohamokat is beleértve.

2018. dec. 26. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is pm alulműködésem van és pánikbeteg is vagyok és ki is hagy a szívem. Nem tudom, hogy a pm vagy a szorongás miatt van de valóban elég kellemetlen. Én mostanában annyit szorongok, hogy már elfáradtam. Talán ez felerősíti.
2018. dec. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#4 Mindenképp szeretném majd megismételni a Holtert, és fogom is, remélhetőleg minél hamarabb. Vérvételre meg olyan félévente szoktunk menni, de múltkorinál is minden rendben volt elvileg.. C vitamint, szelént meg magnéziumot szoktam szedni, bár nem napi rendszerességgel. Azt meg, hogy Hashimoto-s lennék-e, nem tudom, csak mondták volna az orvosok, ha így lenne.. Viszont még így a szívütem kihagyásokra visszatérve, kb. 4 alkalommal volt már olyan, hogy 1 perc alatt 2x is kihagyott, és nem tudom, eléggé félek, hogy ez a dolog rosszabbodni fog idővel, vagy valami. Meg jó lenne tudni, hogy mitől van. Bár a szívemmel nincs semmi gond, szívritmuszavarom mástól is lehet úgytudom.
2018. dec. 28. 18:21
 7/7 anonim ***** válasza:

"Azt meg, hogy Hashimoto-s lennék-e, nem tudom, csak mondták volna az orvosok, ha így lenne.."


Az lenne a normális, de sajnos a gyakorlatban nem jellemző ez sem, tisztelet a kivételnek. Én pont most egy éve mélyültem el a témában, és azt látom FB-csoportokban és itt, a Gyakorin is, hogy ritka kivételektől eltekintve nem tájékoztatnak megfelelően, ill. a szükséges vizsgálatokat sem végzik el. GYK-n a többség csak pm-alulműködést emleget, és fogalma sincs, hogy mi okozza nála azt. - Az esetek kb. 10%-ában jód- (esetleg szelén-) hiány, a többiben Hashimoto a kiváltó ok. Az előbbit egyébként lényegesen egyszerűbb helyrehozni, a jód (vagy a szelén) megfelelő pótlásával megszűnik a probléma.

A Hashi már nehezebb eset, mivel autoimmun betegség. Amúgy a két ellenanyag a jelzője, amiket írtam: antiTPO és/vagy antiTG. Bármelyik értéke magasabb a normálnál (vagy akár mindkettőé), az Hashimoto-t jelent.

Úgyhogy ha ezeket még nem mérték, akkor mielőbb méresd meg, akár privátban is. Ha megírod majd az eredményeket, és tényleg Hashi, akkor segítek a továbbiakban, hogy mit tudsz csinálni a javulás érdekében. Addig is a kiegészítőket mindenképp szedd rendesen, sokat számítanak.

A kardiológiával meg fuss még egy kört mindenképp, hátha sikerül elkapni egy-két(-akárhány) kihagyást a következő Holterrel. (Nekem az első nagyon sokat jelzett, a második lényegesen kevesebbet - viszont egy olyan problémát is, amit meg az első nem... Szóval szerencse kérdése is.)

És persze, lehet más ok is a háttérben, nem csak a pm. De ha ez okozza, akkor a megfelelő terápiával a tünetek is meg fognak szűnni, akár még a pánik is.

Amit tapasztaltál kihagyást, az ijesztőnek tűnhet számodra, de nem vészes, legalábbis ha más tünet nem társul hozzá. Akkor lenne gáz, ha több percen át legfeljebb fél percenként van kihagyás - akkor azonnal mentőt kell hívni. Vagy ha légszomj társul hozzá, vagy mellkasi fájdalom stb.

Egyébként szedhetnél B-vitamin komplexet és magnéziumot is, ill. akár valami gyógynövényes készítményt is, pl. citromfűteát vagy Valeriána tablettát vagy Nervenpflege tablettát.

2018. dec. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!