Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért érzek folytonos nyomást...

Miért érzek folytonos nyomást a mellkasom bal oldalán, a szívem környékén?

Figyelt kérdés
Eleinte azt hittem, hogy beszorult a levegő. Viszont itt már egy hét óta tart, és egyre fokozottabb a nyomás. És nem csak időközönként, és nem csak levegővételkor, hanem folyamatosan. Már egy hete tart, de eddig nem voltam orvosnál vele. Interneten kutatgattam, de szeretném itt is feltenni a kérdést, némi segítőkész válasz gyanánt. 18/F

2018. dec. 17. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Cimbora! Te is tudod, hogy itt a GYK-n a szívsebész kevesebb, mint Mackósajtban a brummogás. Legalább a háziorvoshoz elnézhetnél.
2018. dec. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A segítőkész válaszom: szakíts időt egy orvosi kivizsgálásra, mert a kristálygolyó nem működik.
2018. dec. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez okés, csak ha elmegyek az orvoshoz, akkor az tuti megméri a vérnyomásom, mert azt az orvosok nagyon szeretik csinálni, azt ad egy igazolást. (Based on a true story with a másik tünettel.)
2018. dec. 17. 20:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, a nagyon veszélyes dolog. Netalántán meghallgat a stetoszkóppal és még a nyelved is megnézi. Borzasztó!
2018. dec. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem azért írtam ki a kérdést, mert félek az orvostól. :D
2018. dec. 17. 20:25
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Lehet szívbeteg vagy. Mindenképp holnap a házi orvosodnál kezdj!
2018. dec. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A szív a közhiedelemmel ellentétben nem teljesen bal oldalon van. Súlyos szívproblémánál (pl. infarktus) pont ezért a szegycsont mögött szokott jelentkezni a fájdalom, ha kisebb területre korlátozódik. Kiterjedhet persze az egész mellkasra (meg a vállakba, karokba) is.

Ettől függetlenül aggasztónak tűnik, amit írtál.

Menj el a házi orvoshoz, és ha magától nem küld tovább, próbáld meg "kiharcolni" a beutalót a kardiológiára. Ha nem sikerül, akár orvost is válthatsz. Vagy elmehetsz a sürgősségire, hátha ott alaposabban megnéznek.

Ha nagyon nincs semmi lehetőség, akkor privát orvosnál csináltass ultrahangot, az még nem is olyan vészes költség. (Érdemes körülnézni az árlisták között.)

Ja, ha bárhol is le akarják tudni egy sima EKG-val, tudd, hogy az nagyon kevés, az esetek kb. felében semmilyen eltérést nem mutat.

2018. dec. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. dec. 18. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!