Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Arcüreg gyulladást hogyan...

Arcüreg gyulladást hogyan lehet kikezelni?

Figyelt kérdés
Mi rá a hivatalos orvosi gyógymód, és milyen alternatív megoldások vannak?
2018. dec. 26. 13:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Hú, nekem sajnos nagy tapasztalatom van. Az egyik oldalon szűkebbek voltak az orrjárataim, folyton pangott a váladék. Sokszor felszúrták. Ennek örültem, mert előtte három hétig antibiotikumoztak, és csak jobban szenvedtem, a felszúrás mindig megkönnyebbülést hozott! Most már nem nagyon szúrják fel, kivették a protokollból, világos, mert ugye az antibiotikum után jutalékot kap az orvos a gyógyszercégtől, a felszúrás meg ugye az egészségügyi intézmény költségére megy, macerás és gusztustalan ugye, viszont azonnal segít! Aztán végül megműtötték (Fess-műtét), azóta sokkal jobb lett, de még mindig nem az igazi. Minden allergiaszezonban belefutok egy arcüreg-gyulladásba, és megfázásos időszakban is befigyel. Sajnos allergiás vagyok a legtöbb orrspray-re is, minden használat után, az első megkönnyebbülést követően betonszerűen bedugul az orrom. csak tengervizes orrsprayt tudok használni. Azzal öblítek, vagy Physiomer-rel vagy orrtisztító készülékkel. Amikor már elkezd begyulladni, akkor meleg Hunyadi János vizet + egy késhegyni sót felmelegítek kb. 40-50 fokosra és spray-jel jó sokat bespriccelek, majd lehajolva rázogatom a fejem (ez mechanikusan lemossa az orrüreg falát). Ha egyszer kipróbálod, meg fogsz lepődni, mi jön ki utána. Persze forró vízzel előzőleg ki kell fertőtleníteni a spray-s üveget. Van, akinek használ a melegítés, nekem minden alkalommal jobban begyulladt tőle. Nekem csak a fent említett öblítés, + váladéklazítószerek, pl. ACC jött be házilag. A hivatalos orvosi álláspont, antibiotikum, amíg a gyomrod ki nem készül és / vagy műtét.
2018. dec. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!