Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek akinek súlyos...

Szerintetek akinek súlyos krónikus fájdalma van mondhat az orvos olyant, hogy inkább tűrje a fájdalmat, mert nem jó ha az ember fájdalomcsillapítót szed?

Figyelt kérdés
A fájdalom állandó, az életminőség vele élhetetlen.
2019. jan. 1. 22:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Ha nekem fájdalmaim lennének, mindent beszednék, még az orvost is!
2019. jan. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
Persze, az orvos azt mond amit akar. De a beteg is azt csinál amit akar. Ha fájdalomcsillapítót akar szedni, akkor beszedi.
2019. jan. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Miért ne mondatná??? Csak jobban képben van az adott betegséggel és annak súlyosságával mint ezen a névtelen oldalon bárki, vagy akár maga a beteg!


Súlyos, krónikus fájdalma inkább a daganatos betegeknek van, érdekes, náluk megoldják a gyógyszerezést. Na, nekik sajnos fájdalmuk van!!

2019. jan. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A fájdalom szubjektív érzés és legfeljebb kísérleti körülmények között lehet némi objektív, mérhető adatot kapni róla. Adott jellegű fájdalom alapján az orvos szakmai tudása kiterjed a fájdalom mértékének általános megítélésére és szakmailag tökéletesen elfogadható lehet (esetleg a szakmai protokolokban is), ha nem javasolja a gyógyszerezést.
2019. jan. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi van? Nem kaptál opiátot?
2019. jan. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez csak elméleti kérdés volt, nem megtörtént eset.
2019. jan. 1. 22:57
 7/14 anonim ***** válasza:
A fájdalomcsillapítás alapvető emberi jog. Tehát ha valakinek fájdalma van, joga van gyógyszerhez jutni. Az hogy milyen fajta fájdalomcsillapítás megengedett az adott betegségnel viszont az orvos tudja. Ilyet nem mondhat hogy "tűrje a fájdalmat".
2019. jan. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Valójában azt a félelmemet fogalmaztam meg ebben a kérdésben, hogy egyszercsak ezt mondja a háziorvos nekem. Sajnos nagyon nagy fájdalmaim vannak hónapok óta, fájdalomambulancián még nem voltam.
2019. jan. 1. 23:39
 9/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nagyon egyszerű a dolog, mert számos gyógyszert lehet venni a patikában vény nélkül, ki kell próbálni melyik jó és ami beválik annak megnézed a hatóanyagát. Utána meg olyat iratsz fel a háziorvossal, talán van vényre olcsóbb. De az is igaz, hogy fájdalomcsillapítót hosszú távon nem szabad szedni, szóval inkább a kiváltó okot kell megkeresni. Azt, hogy mondhat-e az orvos ilyet, nem tudom, elvégre miért ne, de ki is kerülheted őt úgy hogy szakorvoshoz kérsz beutalót és vele megbeszéled, a háziorvosnak nincs hatásköre szerintem önállóan folyamatosan fájdalomcsillapítót felírni.
2019. jan. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Sajnos ez nem az a fájdalom amire a recept nélküli gyógyszerek hatnak, bárcsak úgy lenne.

Erre már az erős nonsteroidok sem hatnak.

Gerinc- mozgásszervi, folyamatosan fennálló.

Reggel sikerült kiderítenem, hogy pénteken dolgozik a szakorvos, pénteken remélem fogad.

Az ünnepeket végig sírással töltöttem, fájdalomcsillapítótól- fájdalomcsillapítóig éltem. Családom kész van idegileg velem együtt, a férjem, a gyerekeim, a szüleim nem bírják ezt tovább nézni ahogy szenvedek, sírok.

2019. jan. 2. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!