Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Befektethetnek-e ezért a...

Befektethetnek-e ezért a kórházba?

Figyelt kérdés
Nemrég magas lázam volt, gyógyszert kaptam rá az ügyeleten, de az alig használt valamit aztán amikor ma vissza kellett mennem az orvoshoz, beutal fül-orr gégészetre. Heveny mandulagyulladást és FERTŐZŐ mononucleosis-t kaptam el, bizonyára valamelyik taknyostól karácsonykor, mert hát ugye már 'jól voltak'. Az lenne a kérdésem, amit fent is megfogalmaztam: Mennyi az esélye, hogy bent kell maradnom? Nekem jelenleg iskola van, és a szakmaiban nem is tudnám behozni amit kihagyok, nekem az olyan lenne mintha nem is történt volna meg. Aztán meg teljesen jól vagyok azon kívül, eszek, iszok rendesen, nincs semmi bajom, és ezért nem akarok abba a lepukkadt, utálatos helyen ottmaradni, ráadásul engem még a gyerekek közé tennének, és hát mindjárt szavazok, szóval nem bírnám ki. Azonkívül meg tuti összeszednék mindenféle leprát, kolerát meg pestist! Kérlek segítsetek!

2019. jan. 2. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak befektetni, de azért kicsit gondolkodj el azon amit írtál.

"bizonyára valamelyik taknyostól karácsonykor, mert hát ugye már 'jól voltak'."


"Nekem jelenleg iskola van, és a szakmaiban nem is tudnám behozni amit kihagyok"


Szóval a kis taknyosok rohadjanak meg, mert elkaptad tőlük a göthödet, de az, hogy te bárkinek továbbadod a suliban az rendben van...

Fertőző betegséggel nem megyünk suliba. Paraszt dolog.

2019. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Akaratod ellenére nem visznek kórházba, kivéve ha életveszélyben vagy. De a mononukleózis gyakran súlyos lefolyású betegség, bele is lehet halni és ráadásul meglehetősen fertőző, jellemzően amúgy életerős és egészséges fiatalokat támad meg.

Jó lenne másokat nem megfertőznöd és magadnak sem kockáztatni az életedet és az egészségedet. Szerintem nézz utána a neten, hogy mi is ez. Sokan természetesen otthon is kihordják lábon. De én mint anya rosszul lennék és biztosan veszekednék az iskolával, ha megtudnám, hogy a gyerekem mellett a másik fiatal mononukleózissal nem marad otthon, hanem bemegy és potenciálisan fertőz!!!

A szakmai gyakorlatodon ez a betegség megfelelő hiányzási indok, orvos igazolni fogja, téged ezért hátrány nem érhet.

2019. jan. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát akkor remélem hamar bevégzek :/ Nem tudom, ezzel tudok-e együtt élni, meg mit fogok kezdeni a kiesett idővel---
2019. jan. 2. 15:11
 4/4 anonim ***** válasza:

"FERTŐZŐ mononucleosis-t kaptam el"

Van nem fertőző mononukleózis is? :D Ha nincs nagy bajod, milrt fognának bent?

2019. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!