Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez már komoly halláskárosodásn...

Ez már komoly halláskárosodásnak számít?

Figyelt kérdés
Egy ideje észrevettem, hogyha telefonálok, akkor a jobb fülemmel rosszabbul hallom a beszédet, mint a ballal. Csináltam ilyen online tesztet, tudom,nem a legmegbízhatóbb, de aggódok. A normál hallótartomány 20-20 000Hz közt van. A rosszabbik fülemmel igazán 40Hz-nél hallottam egész halkan vmit, míg a másik fülemmel azt már igen intenzíven.

2019. jan. 12. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:

És mivel hallgattad a tesztet, a laptopod hangszórójával?

Hiteltelen eredményt kaptál, nem szabad rá hagyatkozni, mivel nem minden hangszóró/fejhallgató képes leadni ekkora frekvenciatartományt. Továbbá az sem mindegy, hogy mekkora decibel/fon hangerővel hallgattad.

2019. jan. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sony fejhallgatóval.
2019. jan. 12. 23:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Felnőttek jó része sem a magas, sem a mély hangokat nem hallja

Az egyesnek igaza van, sokat nem ért a teszt, menj el rendes hallásvizsgálatra, ha aggódsz!

2019. jan. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A problémát biztos hogy nem a 40hz allatti hallás gyengesége okozza, hanem valószínűleg az egész tartományban. A beszéd kb 300-4000Hz ig terjed. Egy vizsgálatot megérhet, bár javítani nagyon nem lehet rajt. Érte valami hatás valaha azt a füledet?
2019. jan. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A halláskárosodást a beszédfrekvenciákon mérik. Ha nem hallod a 40 Hz-t, akkor nem biztos, hogy nagyothallasz.
2019. jan. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!