Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Amikor fizikailag kicsit is...

Amikor fizikailag kicsit is megerőltetem magam, azonnal szomjas leszek - cukorbetegség jele?

Figyelt kérdés

Háttér: enyhén túlsúlyos vagyok és nem valami jó fizikai kondicioban, kb sosem szoktam tornázni stb.


A 'kicsit is megerőltetem magam' alatt azt értem, hogy mondjuk gyorsan sétálok mert sietek valahova, esetleg a panelben lépcsőn megyek fel, szóval bármi olyan alkalommal amikor szivem gyorsabban ver, elkezdek izzadni és nagyon hamar szomjas leszek. Pl egyszer biciklivel kicsit gyorsabban hajtottam, 5 perc után meg kellett állnom mert nagyon szomjas voltam. Ha lemegyek a boltba és túl gyorsan megyek akkor mire hazaérek nagyon szomjas leszek stb.


Viszont ezenkivül sosem vagyok szomjas - tényleg igy amikor itthon vagyok SOHA nincs olyna hogy most innék egy pohár vizet. ha cukorbeteg lennék, akkor ez a szomjasság mindennapos lenne, nem?


2019. jan. 20. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez a katasztrofális fizikai állapotod tünete, nem a cukorbetegségé. Ezzel együtt, menj el szűrésre, mert ha így folytatod tényleg cukros leszel és akkor már jobb előbb elkapni mint később.
2019. jan. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, cukorbetegség esetén lehet tünet a szomjúság (de igazad van, nyugalmi állapotban is kéne, hogy legyen), és a túlsúlyosság is rizikófaktor. Tényleg nem ártana egy laborvizsgálat (vérvétel és vizeletvizsgálat), ezt a háziorvosnál is meg lehet csináltatni. Illetve patikákban lehet kapni 7-8 ezer Ft-ért vércukorszint-mérőt, nem árt időnként megnézni a vércukrot. Reméljük, nincs semmi komoly baj, de életmódváltás, megfelelő táplálkozás, rendszeres mozgás szükséges lehet.
2019. jan. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A magas vércukorszint nem mindig okoz tüneteket, de előfordulhat fokozott szomjúságérzet, gyakori vizelési inger, szaáraz, viszkető bőr, fáradtságérzet, homályos látáS. a Kórosan alacsony vércukorszint tünetei gyengeség, szédülés; éhség, fázásérzet, nyirkos bőr, fejfájás, szívdobosgás, zavartság, idegesség, ájulás.
2019. jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el orvoshoz, ő tudja biztosan. A súlyod miatt meg nehogy rosszul érezd magad :) Ameddig egészséges vagy addig az sem lényeges :)
2019. jan. 22. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!