Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A cukorbetegséget hogy lehet...

A cukorbetegséget hogy lehet "kapni"? Több lenn

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többet eszek cukros kenyeret (beáztatom egy kicsit a kenyeret vízzel, aztán cukrot rakok rá nem keveset), ez okozhatja a jövőben a cukorbetegséget? Ja és nem vagyok sovány kilókban, 185 cm vagyok és 95 kiló körüli...

2019. jan. 24. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Okozhat, igen.

Vigyázz a mennyiséggel!

2019. jan. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
na és mennyi mennyiség után? mennyi cukros kenyeret ehetek 1 nap? :D
2019. jan. 24. 18:21
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Azt még megérteném, ha a süteménynek, vagy a csokinak nem bírnál ellenállni, de a cukros kenyér már olvasva is émelyítően hangzik. Én meg nem enném! :)
2019. jan. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ez amugy régi étel, még nagymamám csinált először kiskoromban és azóta szeretem. Bár ne azt higyjétek, hogy idáig azt ettem mindennap, csak most ezen a héten visszatértek az ízének emlékei...
2019. jan. 24. 18:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szigorúan véve a hozzáadott cukor ideális napi mennyisége 0 gramm. Tehát kis mennyiségben sem egészsége. A nem hozzáadott cukor (ami pl. a gyümölcsökben van) egy fokkal jobb, de azt se szabad túlzásba vinni. Röviden tehát: minél kevesebbet egyél, legjobb lenne semennyit. Vagy ha mégis, legalább mozogj mellette!
2019. jan. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és amúgy egy hét alatt semmi bajod nem lesz tőle. A cukorbetegség hónapok, de inkább évek alatt alakul ki. Ha amúgy egészségesen kajálsz, egy hét nem árt meg.
2019. jan. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
25%
Cukortól nem leszel cukorbeteg. Viszont mértéket kell tartani.
2019. jan. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!