Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az antibiotikumot nem bírom...

Az antibiotikumot nem bírom lenyelni. Mennyire nagy gond, ha napi 2x1 tabletta helyett 2xfél tablettát szedek?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdtem el szedni az antibiotikumot. Tegnap kétszer fél tablettát vettem be. (Eltörtem a tablettát és a másik felüket is megpróbáltam lenyelni de nem ment..elkezdett szétolvadni, rástresszeltem és azokat kidobtam...) Ma is egy felet vettem be. Ha így szedem végig az teljesen hatástalan? Sosem ment egyszerűen a gyógyszerek lenyelése :(

Aktil Duo 875mg/125mg antibiotikumról van szó.



#gyógyszer #antibiotikum #antibiotikumszedés
2019. jan. 25. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Antibiotikumot MINDIG pontosan adagolva kell beszedi és a TELJES KÚRÁT végig kell csinálni. Nem mondta a doki? Gyógyszerész?


Ha nem mondták NE törd szét!

Gyógyszertárban van nyelést segítő zselé. Azzal sokkal könnyebb lenyelni.

2019. jan. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Úgy van ahogy első írta. Ha nem tudod szedni rendesen, akkor pont, hogy az ellenkezőjét éred el, ne is szedd akkor.
2019. jan. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Folyadékkal EGYÜTT kell bevenni, tehát nem a tablettát önmagában, hanem rá még egy korty a szájba és akkor a száj egész tartalmát le kell nyelni. Az unokám már 5 éves korában képes volt rá.
2019. jan. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!