Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Henoch-Schönlein vasculitis...

Henoch-Schönlein vasculitis tapasztalatok?

Figyelt kérdés

24 éves férfi vagyok, augusztusban diagnosztizálták nálam a betegséget. Többszöri visszaesés és elhúzódó szteroidos kezelés eredményeképp egy hónapja már nem jelentkeznek a tünetek. Egy héttel ezelőtt azonban ismételten előjöttek a jellegzetes pöttyök és foltok (purpurák) a lábaimon. Fájdalmaim ugyan nincsenek, azonban úgy tűnik hogy lassan fél év után még mindig nem teljes a gyógyulás. A szteroidot még szedem kb 2 hétig (4 mg), de félek, hogy ha teljesen abbahagyom, súlyosabban is visszaeshetek.

Kérem, hogy akinek van bármilyen tapasztalata a betegséggel kapcsolatban mindenképp írjon.


2019. jan. 26. 19:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem volt, egyszer jött ki, nem szteroid alapú gyulladáscsökkentőt ès antibiotikumot kaptam. Nekem az izuleteim is duzzadtak voltak. A kezelést elmúlt és azóta sem jött elő, ez három ève volt. De csak utólag diagnosztizaltak, először heveny izületi gyulladással kezelték, mert nem szóltam a vèrpöttyökről a lábamon. A gyulladascsökkentő amit kaptam, arkoxia volt.
2019. jan. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!