Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kérhet-e a fizikóterapeuta...

Kérhet-e a fizikóterapeuta gipszes rögzítést, ha úgy itéli meg, hogy attól rendbe jön az érintett, esetemben térd izület? Irhat fel gyógyszert? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Fizikóterápián voltam 6 alkalommal, a terapeuta vissza küldött a beutaló orvoshoz, gipsz rögzítést kért, és gyógyszert javasolt. Utána vissza kell hozzá mennem, további fizikóterápiás kezelésre, mert az első 6 alkalommal semmi javulást nem tudott elérni. Kérdésem: kérhet-e a fizikóterapeuta gipszes rögzítést, ha úgy itéli meg, hogy attól rendbe jön az érintett, esetemben térd izület? Irhat fel gyógyszert? Vagy csak javaslatot tehet? Köszönöm a vállaszokat.

2019. jan. 27. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Természetesen nem, hiszen nem orvos. Maximum az orvosnak javasolhatja, ha meri.
2019. jan. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ott nem tudom mi a szokás, max. ha jóban van az orvossal, akkor utalhat erre, de amúgy nem és nincs is rá jogosultsága, gyógyszert nem írhat fel.

De mondjuk nem értem azt sem, hogy utána miért és hogyan adna további kezeléseket? Gipszen át elég nehéz lenne.

2019. jan. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem annyit mondott, hogy a gipsz levétele után találkozunk, akkor lessz még fizikóterápiás kezelés. Mert igy nem jön rendbe a térdem.
2019. jan. 28. 07:31
 4/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Így értem, viszont az nem számít ő mit mond, az orvos dönti el mi legyen.
2019. jan. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi tortent a terdeddel?
2019. jan. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A térdem egyik napról a másikra, elkezdett egyre jobban fájni. Ez még tavaj szeptemberben kezdödött. Aztán egyre jobban fájt, majd november elején észrevettem, hogy a térdhajlatomnál elkezdett dagadni.

Elmentem orvoshoz, csináltak röntgent, MR vizsgálatot, majd elküldtek fizikóterápiára, 12 alkalomra.

Ott megvizsgált három orvos is, és mind azt mondta, nem szó szerint, hogy a térdemnek annyi, és csodálkozva kérdezték, hogy nem csináltak vele semmit?

Kezelték a fizikóterápián a térdem, de nem javult semmit. A fizikóterapeuta kért elnézést, hogy nem tud segíteni a térdemen. A kezelés végén javasolták a gipszet, hátha a pihentetés segítene.

Röviden ennyi. Mondjuk eléggé igénybe veszem napi szinten a térdeimet.

De csak a balal van gond.

2019. jan. 28. 15:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Nade mi a diagnózis? Valamit rá kellett, hogy írjanak a papírodra. Kopás? (Én furcsállanám, ha pont a mozgáshiány hozná rendbe, az ízületek nem olyanok, de nem értek hozzá.) Nem érte trauma?
2019. jan. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Csak javasolhatja, az orvos dont.

Nekem kb ugyanígy volt először 4 majd 6 hetig gipszben az egész lábam. Illetve először csak bokatol combtőig, aztán már talptol combtoig. Ra nem lephettem, fekvogipszben voltam végig.

A két gipszeles között csak par het telt el mert újra fájni kezdett, alig tudtam ráállni. Akkor 6 hetre tettek gipszbe, első két het ebből kórházban.

Levették és utána mentem maszek dokihoz, a 10 gipszben töltött het után mankóval bicegtem. Ő derítette ki hogy gyulladás okozta.. megműtötték, most töltöm az 5. Hetet gipszben. Még 2 het és aztán fiziko nekem is valószínűleg hónapokig mire keret majd mankó nélkül újra járni tudok.

Menj el több orvoshoz akár nehogy így járj! Ne engedd azonnal gipszbe tenni mert nálam ez volt.. nem tudta mi a baj és gondolta majd a gipsz megoldja. Aha, pokoli, 15 hete viselem....

2019. jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az orvos szerin gyulladás. Ezt a fizikóterapeuta mondta.

A másik orvos szerint ISG szindroma. De az nem okoz ilyen tünetet.

2019. jan. 29. 10:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha gyulladás, arra Diclofenac kell. Írt az orvos?
2019. jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!