Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kényszeres szájrágással...

Kényszeres szájrágással merjek/érdemes szájsebészetre menni? Sos lenne, többi lent.

Figyelt kérdés
Azért sürgős, mert OCD-s vagyok, és emiatt rágom belülről a számat 13 éve. Ez idő alatt nem volt olyan, hogy ne lett volna tiszta seb! Pedig gyorsan gyógyul. Tehát nagyon kényszeres vagyok. Mivel most kezdtem el egy második antidepresszánst(az elsőnek abszolút nem volt hatása, mellékhatása se). Köztudott, hogy az antidepi szedés kezdeti szakaszában(2hete szedem) súlyosbodhatnak a tünetek. Szóval azért sürgős, mivel súlyosbodott is ANNYIRA, hogy az egész számat szétharaptam belül, ennek következtében irdatlanul fáj, alig tudok enni(csípi a só) és beszélni is nehezebb. Anya észrevette a szerintem legdurvább tünetet: emiatt az egész arcom fel van dagadva. A két pofazacskó vagy minek nevezzem. Félek, hogy mi lesz, hisz most először dagadt fel a képem emiatt! Amiatt is félek, hogy 13 éve van ez a kényszerem és nagyon paranoiázok hogy mi van ha elfertőződik és belehalok vagy rákos lesz és azért halok meg??

2019. jan. 30. 06:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ilyen szinten van a szád, azt érdemes megmutatni szájsebésznek, viszont az okot nem ott fogják kezelni. Az okot kéne megszüntetni sürgősen, amiért rágod. Én is sokáig csináltam ezt, bár nem ilyen durván mint ahogy te leírod. Először a fogorvosom cseszett le mikor meglátta belül a számat, mondta hogy ne csináljak ilyent, elrákosodhat. Eléggé megijesztett, és egyszer csak sikerült leszoknom róla. Csak az első napok voltak nehezek, mert ha ki van csipkézve a szád, akkor folyton kényszert érzel hogy oda harapj. De szerencsére nagyon gyorsan tud regenerálódni, és ha kibírsz pár napot, kisimul, és nem fogsz késztetést érezni a rágásra. Addig pedig rágózz és nassolj. Én tökmagot rágtam ahányszor rám tört a rágcsálhatnék. Tényleg magam sem hiszem el, hogy így leálltam róla, és nagyon jó érzés, hogy rendben van a bélés a számban. Ne csak az legyen a motiváció, hogy elrákosodhat, hanem nagy a valószínűsége hogy a leheleted is kellemetlen lehet ettől. Meg mellesleg ronda látvány amikor épp csinálja az ember, ez sokszor rám tört olyan helyeken, mikor várakozni kellett, (pl. bankban) de tudtam, hogy ciki. A depresszión nem javít, ha olyan dolgot csinálsz ami kellemetlen és ciki, ettől csak frusztráltabb leszel.
2019. jan. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Kényszeresen rágja folyamatosan a száját?
2022. febr. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!