Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Indokolt lenne az antibiotikum...

Indokolt lenne az antibiotikum szedése? Ennyiből képes megállapítani az orvos? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! A történetem: Pár nappal ezelőtt (5-6 napja)lebetedtem. Először torokfájással,köhögéssel kezdődőtt majd egyre rosszabb lett a közérzetem. Lázam nincs, viszont napok óta hőemelkedésem van. Tegnap reggel első dolgom volt, hogy elmentem a körzeti orvosomhoz. Sajnos helyettesítés volt, így egy másik doki "vizsgált" meg. Na nála a viszgálat annyiból állt, hogy 1 méter távolságból lámpával ránézett a torkomra. És ennyi. Semmi más. Ezután kiírt egy antibiotikumot és egy köptetőt.Se azt nem mondta mi bajom, se azt mi ez a gyógyszer amit kiírt. Létezik,hogy ennyiből ő megállapította,hogy nekem antibiotikumra van szükségem? Mivel úgy érzem kezdek javulni eddig nem mertem szedni. Lehet mégis indokolt lenne? Vélemény?

2019. febr. 5. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha még van hőemelkedésed, akkor feltétlenül szedd be amit adott a doki.
2019. febr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a torkodon látott valamit, akkor indokolt is lehet, de elmondhatta volna, hogy mire írja fel. Ha jobban érzed magad, szerintem várj pár napot a gyógyszerrel. Ha tényleg gyógyulsz, akkor jó, de ha rosszabb lenne újra, még mindig elkezdheted szedni.
2019. febr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az időt nézte és a betegség lefolyását. Egy hete beteg voltál és rosszabbodott az állapotod. Én is indítottam volna antibiotikumot.

Ha úgy érzed, javul a dolog, akkor nem kell elkezdeni szedni.

2019. febr. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!