Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mitől lehet? Volt olyan,...

Ez mitől lehet? Volt olyan, aki átélt már hasonlót, tudnátok mesélni róla?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta küzdök hasmenéssel, igazából azt se tudom megmondani, pontosan mikor jelentkezett ez nálam, de az biztos hogy középiskola elején már megvolt. Sajnos nem volt valami gondtalan a múltam, rengeteg stressz ért, így erre fogtam az egészet, és (meggondolatlan tiniként) nem törődtem vele egyáltalán. Idővel elkezdtem hasfogókat szedni, amikhez szép lassan hozzászoktam és már nem tudok meglenni nélkülük. Ha nem vennék be képtelen lennék elmenni bárhova is...

Mivel más egészségügyi problémáim is voltak (vesekő, stb) így nem tudtam időt szánni a tanulmányaim során a kivizsgálásokra, mert akkor már annyit hiányoztam volna az iskolából, hogy évet kellett volna ismételjek.

Tavaly arra gondoltam, lehet laktózérzékeny vagyok, elkezdtem laktózmentesen étkezni, de a tüneteim nem múltak el. Már a gluténérzékenység is szóba jött, de a gluténmentes étkezést (anyagiakat tekintve) nem tudom kipróbálni még csak 1-2 próbahétre sem, hogy lesznek-e tüneteim tőle vagy sem.

Általában a tünetek közé tartozik: Étkezés után nem sokkal elkezdek puffadni a bélmozgásom felgyorsul és rövid időn belül elkezd menni a hasam. Iszonyatosan erős görcseim keletkeznek a beleimben, és a vastagbelem bizonyos szakaszán a hasmenés/erős görcsök alatt néha tompa, furcsa, fájó érzés kap el, ami ameddig nem szűnik meg, nem vagyok képes megmozdulni sem. A székletem nem véres, nem fekete, de gyakran (a nagyon erős fájdalmas hasmenéskor mindig) jön epe. Már arra is gondoltam, hogy mindez idegi alapon van nekem, és lehet az vetül ki a beleimre, mivel számos helyen olvastam, hogy az ideg gyakran az egyik gyengébb szervünkön, pontunkon jön ki.

Próbáltam utána olvasgatni interneten, de jobban szerettem volna esetleg személyes tapasztalatokról olvasni, ezért kerestem fel az oldalt.

Hozzátenném igen, volt rákos rokon a családomban (nagyszülői részről), és tudom ez növeli az esélyeim, bár nem feltétel, hogy így nekem is az van/lesz...

Csak májustól tudok elmenni kivizsgálásra, de remélem lesz olyan, aki értelmesen és segítő jelleggel hozzá tud szólni a kérdésemhez. Köszönöm!



2019. febr. 7. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Az öcsémnek volt hasonló problémája, a különbség csak annyi, hogy ö mindenféle kivizsgálást végigcsinált, eredmény nélkül. Közben annyira lefogyott, hogy komoly veszélybe került az egészsége is.

Aztán fogadásból két hétig vegetáriánus étrendet tartott - és ez idö alatt megszünt a hasmenése. A két hét után megint elkezdett "rendesen" enni, a problémái újra kezdödtek, ezért úgy döntött, hogy marad a vega étrend mellett.

Most kicsit több, mint egy éve nem evett húst, és teljesen rendbejött.

Igazán nem tudják az orvosok sem, mi az oka ennek, de az tény, hogy ez az étrend müködik nála.


Nem biztos, hogy neked is segít, de egy próbát esetleg megér szerintem,

2019. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valami erős probiotikumot szedjél folyamatosan hónapokig. Ez glutén érzékenységnek tűnik, vagy irritábilis bél szindróma. Már rég el kellett volna menned dokihoz! Sima vérvétellel TB alapon ki kell zárni a glutén érzékenységet első sorban. Laktóz érzékenység is szóba jöhet.
2019. febr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!