Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet az, ha nagyon...

Mitől lehet az, ha nagyon kevés mozgás után rögtön szívdobogás érzetem van vagy nehezen veszem a levegőt?

Figyelt kérdés

Már régebb óta van ez a tünetem, az ájulásom óta. Kb egy másfél éve elájultam és onnantól folyamatosan minden bajom van. Volt amikor éjjel nem tudtam aludni mert úgy éreztem leesik a vérnyomásom és meghalok. Akkortájt elküldtek EKG-re meg Szívultrahangra és nem találtak semmit. De azután is volt olyan hogy tesin skkat futottam és elkezdtem kis sárga foltokat látni vagy szédülni és olyan furán érezni magam. Olyan is volt már hogy nagyon fájt a bal kezem és a mellkasom, akkor sem találtak semmit.


Most pedig az lenne a panaszom, hogy nagyon kevés mozgás, pl nem tudkk gyorsan sétálni mert nagyon hamar fáradok és kapkodom a levegőt. Vagy amikor az elsőről a sulinkba felérek a harmadikra konkrétan leizzadok. Vagy most kezdtem el táncolni és miután sokszor megcsináltuk egymás után a koreót nagyon kifáradtam és...Nem mondhatnám hogy szédültem inkább ilyen furcsa zavaros érzésem volt, nem szédültem csak olyan furcsán rosszul éreztem magam. És ilyenkor nagyon félek hogy elájulok, de még nem lett belőle semmi. És mintha itt a nyelőcsövemnél is nehezebben kapnék levegőt, most hogy itthon is gyakoroltam.


Esténként vagy úgy napközben szokott olyan lenni, hogy félrever, vagy durván bedobban a szívem. Vagy ha hirtelen lehajolok, akkor is van. És néha reggelente nagyon sokszor és gyengéket dobog a szivem.


Igazából ennyi lenne. Csak érdekelne hogy ez normális-e. Esetleg pszichés vagy érdemes-e orvoshoz fordulni. Mert táncolni viszont nagyon szeretek..de félek hogy valami bajom lesz. A szüleim mivel már volt ilyen rosszullétem párszor, és nem tudtam megfogalmazni pontosan mi a bajom, mindig pszichés dolgokra fogják. De ezeket még nem mertem elmondani nekik.


Előre is köszi a válaszokat



2019. febr. 8. 20:10
 1/5 anonim válasza:
Tüneteid alapján pánikbeteg vagy szerintem. Ez nagyon tág, és sok rétegű pszichés félelem.
2019. febr. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,hát nem tudom. Ma reggel is nagyon gyorsan és szabálytalanul dobogott öszevissza. És amikor megfordultam úgy éreztem mentem leáll. Nagyon rossz.
2019. febr. 10. 09:16
 3/5 anonim válasza:
Tudom, hogy nagyon rossz. Átéltem én is. Ha kérdésed van, vagy beszélni szeretnél róla, írj nyugodtan privátot. 27 éves nő vagyok :)
2019. febr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ezek a szabálytalan szívverések alapján lehetséges ritmuszavar, szerintem csináltass egy 24 órás ekg-t.


A légzéseddel kapcsolatban, ilyen nekem is volt, nálam rekeszsérvet állapítottak meg és aktív időszakban enyhe hypertóniát.

2019. febr. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válszokat!

Ezek ellenére szerintetek tudom folytatni a sportot és a táncot?

2019. febr. 11. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!