Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek miért csinálja...

Szerintetek miért csinálja ezt a szívem? EKG, Szív u. h-on is voltam már.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok higy szerintetek miért csinálhatja ezt a szívem? Már kétségbe vagyok esve. Már az orvosoknak se akarok hinni.


A problémám a következő:

Kb. 1 hónapja kezdődött az egész. Több napon kereszül magas volt a pulzusom, már pánikrohamaim is voltak annyira megijedtem. A tüneteim jelentkezése után másnap el is mentünk délután az ügyeletre. Ott csak vérnyomást mértek. Az ügyeletes orvos(aki a háziorvosom is) azt tanácsolta hogy keressük fel Dr.Kosztopulosz Nikolettát kivizsgálásra.

A vizsgálat előtti napokon a szivemnél jelentkezett az hogy nyugalmi állapotban is előfordul ez:

üt-üt-üt-gyengébben üt- nagyot üt

Ekkor is nagyon megijedtem. A vizsgálaton csináltak egy EKG-t és egy Szív ultrahangot is. Mindent rendben találtak. Vizsgálaz közbe is magas volt a pulzusom mert nagyon izgultam. Amikor vizsgált az orvos akkor is előjött rz az ütéses dolog. EKG közben is, és az ultrahang közben is. Mondta hogy nem kell aggódni emiatt. Nem tapasztalt ütés kihagyást, se zörejt. (Tudni illik rólam hogy nagyon sokat stresszelek. De eszméletlen sokat.) Azt mondták hogy a stresst is okozhatja, a koffein is, és gyógyszerekben lévő efedrin. Amikor a vizsgálat történt akkor tüdőhörgőgyulladásom volt. Azt is mondta hogy akár a gyulladásra is érzékeny lehetek. Annyit mondott még hogy magnéziumot kell szednem.


Néhány napon belül 1 hónapja lesz hogy vizsgálaton voltam. Addig is jelentkeztek ezek az ütéses dolgok. De gyengébben. Most megvagyok fázva, eléggé betegen vagyok. Amióta beteg vagyok jobban előjött ez a dolog.

Szerintetek mi tévő legyek? Már nem bírom komolyan. Állandóan ez van, nem tudok másra figyelni, tanulásra se tudok koncentrálni.

Már az orvosoknak se akarok hinni.



2019. febr. 17. 10:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*16 éves fiú vagyok.
2019. febr. 17. 10:22
 2/13 anonim ***** válasza:
Csökkentsd a stresszt bármi áron. Végezz könnyed aerob mozgást. Javíts az étrendeden.
2019. febr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod :)
2019. febr. 17. 10:31
 4/13 A kérdező kommentje:
Még azért várom a a tanácsokat :)
2019. febr. 17. 10:49
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát erre nem nagyon lehet mást mondani mint hogy csokkentsd a stresszt, mert valószínűleg az minden bajod forrassa. Komolyan találj ki valamit mielőtt még tönkre vágja a szíved.
2019. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha az EKG-d jó volt, semmi bajod. Nem tudom 16 évesen mi okoz ekkora stresszt, de később csak rosszabb lesz. Érdemes lenne elmenned egy pszichológushoz.
2019. febr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2019. febr. 17. 19:03
 8/13 A kérdező kommentje:
Azaz érdekes hogy a héten semmi problémám nem volt, csak pénteken kezdődött újra :-(
2019. febr. 17. 19:04
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is éreztem ilyet, illetve közvetlenül nem, csak az ujjamat pl a nyakamra téve, szóval úgy gondoltam, hogy kihagy, aztán az EKG-n az égvilágon nem volt semmi. Az is igaz, hogy ott persze pár percig mérik csak.

Azóta nem figyelem, neked is ezt javaslom.

2019. febr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Betegség megfázás, gyulladás esetén lehet ilyen érzés. Ha meg vagy fázva, akkor pihenj, maradj az ágyban. Én szívbeteg vagyok, és nekem is szokott jelentkezni ha gyulladás van a szervezetemben. Lehet hogy Panangin szedése megoldja a problémádat. Ez egy vény nélkül kapható szívre való vitamin. Van benne magnézium, és kálium. Ha túl leszel a megfázásos betegségen, akkor kérheted még kardilógián, hogy tegyenek fel Holtert. Ez 24 órán keresztűl mérvérnyomást, és EKG-t. Próbálj meg galagonya virágos hajtásvég teát inni. Ez jó a szív idegre, és a pulzust is csökkenti.
2019. febr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!