Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Autizmus oroklodes osszefugg...

Autizmus oroklodes osszefugg szerintetek? Apai/anyai agrol inkabb?

Figyelt kérdés
2019. febr. 19. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Az úgytudom nem örökletes.
2019. febr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hallottam, van rá genetikai hajlam, de még nem igazán jöttek rá, mi okozza. Amennyire tudom, autista szülőknek jó eséllyel lesz autista gyereke.
2019. febr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én azt tanultam gyógypedagógiából tavaly,hogy apai ágon öröklődik (többek között okozhatja ez is)
2019. febr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Es arrol tudtok valamit, hogy elso masodik gyereknel vagy melyiknel eselyesebb az autizmus?
2019. febr. 20. 15:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Totál bizonytalan az egész. Max. hajlamosító tényező örökelhető (talán de ebben sincs teljes egyetértés elolvasol 2 szakirodalmat 3 féle választ talalász).

A gyerekek számánál sincs egyértelmű. ami talán látszik, hogy a fiú gyermekek nagyobb valószínűséggel lesznek érintettek, de ez sem biztos.

2019. febr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Családokon és ikreken végzett kutatásokból ma már jól tudjuk, hogy az autizmus erősen örökletes, noha bizonyos környezeti tényezők is szerepet játszhatnak. (Nagyjából mint ahogy testmagasság, intelligencia stb. esetében is.) Ikreknél ha az egyik autista, akkor a másik is 80 % eséllyel az.


Ritkán fordul elő olyan, hogy egy családban csak egyetleb autista legyen, maximum csak egynél diagnosztizálható, mert vagy enyhébb formában van jelen, vagy pl. régen teljesen máshogy értelmezték azokat a tulajdonságokat, amit ma egyértelműen autizmusnak tulajdonítanak.


Régebben azt gondolták, csak férfiaknál fordul elő, ma már egyre több nőt is diagnosztizálnak vele, mert rájöttek, hogy nőknél másképp nyilvánul meg.


Mindkét ágról örökölhető.

2019. febr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!